Geçen yıl resmi tatillerden yüzümüz gülmedi ama bu yıl acısını çıkaracak gibi görünüyoruz. Neredeyse 2018 resmi tatil günlerinin hepsi hafta içine geliyor. Bu demek oluyor ki yıllık izninizin sadece 1-2 gününü kullanarak kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırabileceğiniz bir tatile çıkabilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Tatil gün sayısı: 3) 23 Nisan Pazartesi gününe denk geliyor. Nisanın son haftası olması nedeniyle havalar iyice ısınmış olacağından kendinizi rahatlıkla sokaklara atabilirsiniz. 3 dolu gün siz beklerken neler yapabilirsiniz seçeneklere bakalım:

Şehir Turu: Bulunduğunuz şehre uzun zamandır vakit ayıramıyorsanız bir şehir turu yapabilirsiniz. Piknik için mevsim oldukça uygun.

3 Günlük Tatil Önerisi

Düzce: Baharın en güzel hissedildiği şehirlerden biridir Düzce. Eğer civar kentlerde yaşıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

01 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı (Tatil gün sayısı: 4) 23 Nisan’da şehir dışına çıkmak istemeyenler, 1 Mayıs Salı gününe denk geliyor! Pazartesi günün izin alarak hafta sonunu birleştirebilirsiniz. 1 Mayıs tatili önerimiz:

Marmaris: Kavurucu yaz sıcakları güneyi işgal etmeden mutlaka gidin. Deniz suyunu biraz soğuk seviyorsanız güzel bir tercih olacaktır.

Şirince: Biraz kırsal yaşam, biraz kültürel gezi, biraz da huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız Şirince’ye gitmek için hemen bir İzmir otobüs bileti alın.

Ramazan Bayramı / 15-17 Haziran (Tatil gün sayısı: 3,5)

Sakin geçen Ramazan ayı sonrasında, 3,5 günlük tatil herkese iyi gelir. Bayram tatili için alternatif rotalar:

Safranbolu: Tarihî evlerin arasında eski zamanların ruhunu yaşamak isterseniz Karabük’ü tavsiye ederiz.

Asos: Denize karşı ayaklarımız uzatayım, güneşin güzelliğini seyredeyim derseniz Çanakkale bayram tatilinin vazgeçilmez adresi.

Kurban Bayramı / 21-24 Ağustos (Tatil gün sayısı: 9)

Yılın en uzun tatiliyle karşınızdayız. Bize 9 gün tatil yapma imkânı sağlayan Kurban bayramı vesilesiyle en güzel tatil rotaları arasından seçim yapacağız. Bu arada hatırlatalım, bayram dönemlerindeki yoğunluk nedeniyle tükenmeden bayram bileti almak biraz maceralı olacaktır.

Ege Kıyıları: Ege kıyılarını karış karış gezmek, birbirinden güzel koylarında yüzmek için en hareketli zamanlar.

Karadeniz Yaylaları: Yaz aylarını Karadeniz’in yemyeşil yaylalarında geçirmek isterseniz, Ayder, Çarşamba sizi bekliyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı (Tatil gün sayısı: 4)

Eylül ayına merhaba derken 1 günlük izin alıp bayramı hafta sonu tatili ile birleştirmek harika olacak. Sizin için eylül ayı rotamız:

Likya Yolu: Fethiye’den başlayıp Antalya’ya yürüyerek gideceğiniz kültür ve doğa dolu bir tur. Yol boyunca kamp yapma imkânı var.

Kapadokya: Balon turundan atlı doğa gezintisine kadar Kapadokya’yı karış karış gezeceğiniz bir tatile hazır olun.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Tatil gün sayısı: 3)

29 Ekim tatili sonbaharın güzelliklerini görmeniz için bir fırsat. Bolu, Bursa, Nevşehir, Çanakkale sonbaharın en güzel gezi noktaları arasında yer alıyor. Tatil önerisi:

Yedigöller: Dökülen sarı yaprakların suda süzüldüğü Yedigöller sakinliği arayanlar için tercih edilebilir.

Prens Adaları: İstanbul’a uzaktan bakan Prens Adaları sonbaharda bir başka güzel. Burada otele dönüştürülen tarihî evlerde konaklayabilirsiniz.

Bolu Yedigöller

Yedigöller: Yedigöller, Dökülen sarı yaprakların suda süzüldüğü Yedigöller sakinliği arayanlar için tercih edilebilir.

Sevgililer Günü’nde Gidilecek 5 Yer

14 Şubat Sevgililer Günü dünyanın dört bir yanında aşıkların günü olarak kutlanır. Kökeni Roma'ya dayanan bu gün, sevgililer için ayrı bir önem taşır. 14 Şubat'ı anlamlı kılacak, sevginize sevgi katacak özel rotalar tüm dünyada mevcut. Ülkemizde de bu özel yerlerden...

Sevgililer Günü’nde İstanbul Bambaşka Güzel

Kamil Koç olarak, bir yılın en çok beklenen günlerinden biri olan 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sizi ve sevdiğinizi İstanbul’un aşk kokan atmosferine götürüyoruz. Otobüs bileti seçiminizi hemen yaparak sürpriz bir Sevgililer Günü planı hazırlamanın tam zamanı! Modern...

İstanbul’da Gezilecek Müzeleri Sizler İçin Derledik

Onlarca kültür ve medeniyetten izler taşıyan kadim İstanbul, çağlara tanıklık eden tarihi eserleri ve bu eserleri gün yüzüne çıkaran müzeleriyle tarih, kültür ve sanat aşıklarını derinden etkiliyor. Her yıl dünyanın pek çok ülkesinden ziyaretçinin merakla gezip görmek...

İstanbul’un Meşhur Semtlerinin İsimleri Nereden Geliyor?

Türkiye'nin ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul, birbirinden güzel semtleri ile ünlüdür. Kimi zaman boğaz manzarası eşliğinde kahvenizi yudumlamanıza ev sahipliği yapan semtler, kimi zaman da tarihin ve doğanın tüm ihtişamını iç içe sunar. Asırları...

Yolculuğa Çıkmadan Önce Tüketmemeniz Gereken 4 Gıda

Yolculuk öncesi beslenmenin nasıl yapılacağı çoğu kişinin aklında soru işareti olarak yer alabilir. Otobüsle yolculuk yapmak kadar yolculuk öncesi yapacağınız beslenme de bir o kadar önemlidir. Otobüs yolculuğuna çıkmadan önce otobüs yolculuğu hakkında bilmeniz...