Geçen yıl resmi tatillerden yüzümüz gülmedi ama bu yıl acısını çıkaracak gibi görünüyoruz. Neredeyse 2018 resmi tatil günlerinin hepsi hafta içine geliyor. Bu demek oluyor ki yıllık izninizin sadece 1-2 gününü kullanarak kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırabileceğiniz bir tatile çıkabilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Tatil gün sayısı: 3) 23 Nisan Pazartesi gününe denk geliyor. Nisanın son haftası olması nedeniyle havalar iyice ısınmış olacağından kendinizi rahatlıkla sokaklara atabilirsiniz. 3 dolu gün siz beklerken neler yapabilirsiniz seçeneklere bakalım:

Şehir Turu: Bulunduğunuz şehre uzun zamandır vakit ayıramıyorsanız bir şehir turu yapabilirsiniz. Piknik için mevsim oldukça uygun.

3 Günlük Tatil Önerisi

Düzce: Baharın en güzel hissedildiği şehirlerden biridir Düzce. Eğer civar kentlerde yaşıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

01 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı (Tatil gün sayısı: 4) 23 Nisan’da şehir dışına çıkmak istemeyenler, 1 Mayıs Salı gününe denk geliyor! Pazartesi günün izin alarak hafta sonunu birleştirebilirsiniz. 1 Mayıs tatili önerimiz:

Marmaris: Kavurucu yaz sıcakları güneyi işgal etmeden mutlaka gidin. Deniz suyunu biraz soğuk seviyorsanız güzel bir tercih olacaktır.

Şirince: Biraz kırsal yaşam, biraz kültürel gezi, biraz da huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız Şirince’ye gitmek için hemen bir İzmir otobüs bileti alın.

Ramazan Bayramı / 15-17 Haziran (Tatil gün sayısı: 3,5)

Sakin geçen Ramazan ayı sonrasında, 3,5 günlük tatil herkese iyi gelir. Bayram tatili için alternatif rotalar:

Safranbolu: Tarihî evlerin arasında eski zamanların ruhunu yaşamak isterseniz Karabük’ü tavsiye ederiz.

Asos: Denize karşı ayaklarımız uzatayım, güneşin güzelliğini seyredeyim derseniz Çanakkale bayram tatilinin vazgeçilmez adresi.

Kurban Bayramı / 21-24 Ağustos (Tatil gün sayısı: 9)

Yılın en uzun tatiliyle karşınızdayız. Bize 9 gün tatil yapma imkânı sağlayan Kurban bayramı vesilesiyle en güzel tatil rotaları arasından seçim yapacağız. Bu arada hatırlatalım, bayram dönemlerindeki yoğunluk nedeniyle tükenmeden bayram bileti almak biraz maceralı olacaktır.

Ege Kıyıları: Ege kıyılarını karış karış gezmek, birbirinden güzel koylarında yüzmek için en hareketli zamanlar.

Karadeniz Yaylaları: Yaz aylarını Karadeniz’in yemyeşil yaylalarında geçirmek isterseniz, Ayder, Çarşamba sizi bekliyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı (Tatil gün sayısı: 4)

Eylül ayına merhaba derken 1 günlük izin alıp bayramı hafta sonu tatili ile birleştirmek harika olacak. Sizin için eylül ayı rotamız:

Likya Yolu: Fethiye’den başlayıp Antalya’ya yürüyerek gideceğiniz kültür ve doğa dolu bir tur. Yol boyunca kamp yapma imkânı var.

Kapadokya: Balon turundan atlı doğa gezintisine kadar Kapadokya’yı karış karış gezeceğiniz bir tatile hazır olun.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Tatil gün sayısı: 3)

29 Ekim tatili sonbaharın güzelliklerini görmeniz için bir fırsat. Bolu, Bursa, Nevşehir, Çanakkale sonbaharın en güzel gezi noktaları arasında yer alıyor. Tatil önerisi:

Yedigöller: Dökülen sarı yaprakların suda süzüldüğü Yedigöller sakinliği arayanlar için tercih edilebilir.

Prens Adaları: İstanbul’a uzaktan bakan Prens Adaları sonbaharda bir başka güzel. Burada otele dönüştürülen tarihî evlerde konaklayabilirsiniz.

Bolu Yedigöller

Yedigöller: Yedigöller, Dökülen sarı yaprakların suda süzüldüğü Yedigöller sakinliği arayanlar için tercih edilebilir.

Konya’da Gezilecek Yerleri Sizin İçin Araştırdık

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya, sadece yüzölçümü ile değil, tarihiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. M.Ö. 7000’li yıllardan itibaren birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan kent, zaman içerisinde kültürel açıdan eşine az rastlanır zenginliğe sahip olmuş. Bir...

Nevşehir’de Gezilecek Yerler ve Bilmeniz Gerekenler

Nevşehir, Orta Anadolu'nun en çok turist ağırlayan şehirlerinin başında geliyor. Bunun en önemli nedeni ise Kapadokya gibi bir doğa harikasını içinde bulundurması. Kapadokya'nın nam salan peri bacaları dışında da, Nevşehir'de görülmesi gereken pek çok tarihi ve doğal...

Tatil Rotanızı Sizin İçin Hazırladık

2019 yılında çok fazla tatil günün olması ile birlikte bu fırsatı uzun süredir bekleyen deneyimli gezginler, tatil hazırlıklarıyla ilgili son detayları netleştiriyor. Yaz aylarında evde oturmak istemeyen ama henüz seyahat planı yapmayan bazı gezginler ise hala nereye...

Ramazan Ayında İstanbul’da Ziyaret Edilecek 10 Yer

Yılın sabırsızlıkla beklenen zamanlarından biri hiç kuşkusuz Ramazan ayı. Sevdiklerimizle birlikte yapılan iftarlar ve sohbet dolu misafir sofralarının özlemi çekilirken, kutsal yerlere yapılan ziyaretler de Ramazan ayının hevesle beklenme sebeplerinden biri....

2019 Resmi Tatil Günleri

İş hayatının yoğunluğu ve günlük yaşamın koşuşturması derken, tatil planı yapmak zorlayıcı olabiliyor. Vize ve finallerle uğraşan öğrenciler yaz tatilini iple çekerken, çalışanlar sınırlı yıllık izinlerini nasıl değerlendireceklerini düşünüyorlar. Bu noktada resmi...