Geçen yıl resmi tatillerden yüzümüz gülmedi ama bu yıl acısını çıkaracak gibi görünüyoruz. Neredeyse 2018 resmi tatil günlerinin hepsi hafta içine geliyor. Bu demek oluyor ki yıllık izninizin sadece 1-2 gününü kullanarak kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırabileceğiniz bir tatile çıkabilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Tatil gün sayısı: 3) 23 Nisan Pazartesi gününe denk geliyor. Nisanın son haftası olması nedeniyle havalar iyice ısınmış olacağından kendinizi rahatlıkla sokaklara atabilirsiniz. 3 dolu gün siz beklerken neler yapabilirsiniz seçeneklere bakalım:

Şehir Turu: Bulunduğunuz şehre uzun zamandır vakit ayıramıyorsanız bir şehir turu yapabilirsiniz. Piknik için mevsim oldukça uygun.

3 Günlük Tatil Önerisi

Düzce: Baharın en güzel hissedildiği şehirlerden biridir Düzce. Eğer civar kentlerde yaşıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

01 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı (Tatil gün sayısı: 4) 23 Nisan’da şehir dışına çıkmak istemeyenler, 1 Mayıs Salı gününe denk geliyor! Pazartesi günün izin alarak hafta sonunu birleştirebilirsiniz. 1 Mayıs tatili önerimiz:

Marmaris: Kavurucu yaz sıcakları güneyi işgal etmeden mutlaka gidin. Deniz suyunu biraz soğuk seviyorsanız güzel bir tercih olacaktır.

Şirince: Biraz kırsal yaşam, biraz kültürel gezi, biraz da huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız Şirince’ye gitmek için hemen bir İzmir otobüs bileti alın.

Ramazan Bayramı / 15-17 Haziran (Tatil gün sayısı: 3,5)

Sakin geçen Ramazan ayı sonrasında, 3,5 günlük tatil herkese iyi gelir. Bayram tatili için alternatif rotalar:

Safranbolu: Tarihî evlerin arasında eski zamanların ruhunu yaşamak isterseniz Karabük’ü tavsiye ederiz.

Asos: Denize karşı ayaklarımız uzatayım, güneşin güzelliğini seyredeyim derseniz Çanakkale bayram tatilinin vazgeçilmez adresi.

Kurban Bayramı / 21-24 Ağustos (Tatil gün sayısı: 9)

Yılın en uzun tatiliyle karşınızdayız. Bize 9 gün tatil yapma imkânı sağlayan Kurban bayramı vesilesiyle en güzel tatil rotaları arasından seçim yapacağız. Bu arada hatırlatalım, bayram dönemlerindeki yoğunluk nedeniyle tükenmeden bayram bileti almak biraz maceralı olacaktır.

Ege Kıyıları: Ege kıyılarını karış karış gezmek, birbirinden güzel koylarında yüzmek için en hareketli zamanlar.

Karadeniz Yaylaları: Yaz aylarını Karadeniz’in yemyeşil yaylalarında geçirmek isterseniz, Ayder, Çarşamba sizi bekliyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı (Tatil gün sayısı: 4)

Eylül ayına merhaba derken 1 günlük izin alıp bayramı hafta sonu tatili ile birleştirmek harika olacak. Sizin için eylül ayı rotamız:

Likya Yolu: Fethiye’den başlayıp Antalya’ya yürüyerek gideceğiniz kültür ve doğa dolu bir tur. Yol boyunca kamp yapma imkânı var.

Kapadokya: Balon turundan atlı doğa gezintisine kadar Kapadokya’yı karış karış gezeceğiniz bir tatile hazır olun.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Tatil gün sayısı: 3)

29 Ekim tatili sonbaharın güzelliklerini görmeniz için bir fırsat. Bolu, Bursa, Nevşehir, Çanakkale sonbaharın en güzel gezi noktaları arasında yer alıyor. Tatil önerisi:

Yedigöller: Dökülen sarı yaprakların suda süzüldüğü Yedigöller sakinliği arayanlar için tercih edilebilir.

Prens Adaları: İstanbul’a uzaktan bakan Prens Adaları sonbaharda bir başka güzel. Burada otele dönüştürülen tarihî evlerde konaklayabilirsiniz.

Bolu Yedigöller

Yedigöller: Yedigöller, Dökülen sarı yaprakların suda süzüldüğü Yedigöller sakinliği arayanlar için tercih edilebilir.

Bir Günlük Bursa Gezisinde Görebileceğiniz 9 Turistik Durak

Kitaplara sığmayan tarihi, bakmalara doyum olmayan doğal güzelliği ve tadı damaklarda kalan lezzetli yemekleri ile benzersiz bir kültür birikimidir Bursa. Dünyada yaşanabilir kentler arasında yer alan kent her zaman güzel ve görkemli. Biz de bu güzellikleri henüz...

BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ

Genç nesil, “Bir Delinin Hatıra Defteri”ni Genco Erkal’dan izleme şansına erişemedi. Bu açıdan kendini şanssız hissedenler de yok değildi ama birçoğu hâlâ umutluydu. Tekrar sahnelenmesinin olanaksız olacağı ihtimalini göz ardı edip bir ihtimal, belki bir gün yeniden...

Milyonfest Dalaman’ın Festival Programı Açıklandı

Milyon Yapım'ın “Milyonfest” markasıyla ilk franchise festivali olan Milyonfest Dalaman, bu yıl ilk kez 2-3-4-5 Ağustos tarihlerinde 4 gün boyunca ülkemizin en gözde tatil ve turizm yörelerinden biri Dalaman Kayacık Sahili’nde gerçekleşecek. Dalaman seyahati için...

ÇOCUKLU SEYAHAT EDENLER İÇİN İPUÇLARI

Bebeğinizi dünyaya getirdiğiniz andan beri onunla ilk defa seyahate çıkacaksınız. En az 6 saat sürecek bir otobüs yolculuğu sırasında bebeğinizin sıkılacağını, hasta olacağını ya da bütün yolculuk boyunca ağlayacağını düşünüp afakanlar basıyor, bebek yolculuğu...

Yunanistan’da Ne Yenir?

Ege’nin karşı kıyısına boylu boyuna uzanan Yunanistan ile ortak noktamız sadece Ege Denizi değil. Yaşam tarzları ve mutfak kültürlerimiz de birbirine oldukça yakın. Karayoluyla bile çok kısa ve rahat bir şekilde ulaşım olanağı bulunan ülkenin farklı lezzetleri...