Geçen yıl resmi tatillerden yüzümüz gülmedi ama bu yıl acısını çıkaracak gibi görünüyoruz. Neredeyse 2018 resmi tatil günlerinin hepsi hafta içine geliyor. Bu demek oluyor ki yıllık izninizin sadece 1-2 gününü kullanarak kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırabileceğiniz bir tatile çıkabilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Tatil gün sayısı: 3) 23 Nisan Pazartesi gününe denk geliyor. Nisanın son haftası olması nedeniyle havalar iyice ısınmış olacağından kendinizi rahatlıkla sokaklara atabilirsiniz. 3 dolu gün siz beklerken neler yapabilirsiniz seçeneklere bakalım:

Şehir Turu: Bulunduğunuz şehre uzun zamandır vakit ayıramıyorsanız bir şehir turu yapabilirsiniz. Piknik için mevsim oldukça uygun.

3 Günlük Tatil Önerisi

Düzce: Baharın en güzel hissedildiği şehirlerden biridir Düzce. Eğer civar kentlerde yaşıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

01 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı (Tatil gün sayısı: 4) 23 Nisan’da şehir dışına çıkmak istemeyenler, 1 Mayıs Salı gününe denk geliyor! Pazartesi günün izin alarak hafta sonunu birleştirebilirsiniz. 1 Mayıs tatili önerimiz:

Marmaris: Kavurucu yaz sıcakları güneyi işgal etmeden mutlaka gidin. Deniz suyunu biraz soğuk seviyorsanız güzel bir tercih olacaktır.

Şirince: Biraz kırsal yaşam, biraz kültürel gezi, biraz da huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız Şirince’ye gitmek için hemen bir İzmir otobüs bileti alın.

Ramazan Bayramı / 15-17 Haziran (Tatil gün sayısı: 3,5)

Sakin geçen Ramazan ayı sonrasında, 3,5 günlük tatil herkese iyi gelir. Bayram tatili için alternatif rotalar:

Safranbolu: Tarihî evlerin arasında eski zamanların ruhunu yaşamak isterseniz Karabük’ü tavsiye ederiz.

Asos: Denize karşı ayaklarımız uzatayım, güneşin güzelliğini seyredeyim derseniz Çanakkale bayram tatilinin vazgeçilmez adresi.

Kurban Bayramı / 21-24 Ağustos (Tatil gün sayısı: 9)

Yılın en uzun tatiliyle karşınızdayız. Bize 9 gün tatil yapma imkânı sağlayan Kurban bayramı vesilesiyle en güzel tatil rotaları arasından seçim yapacağız. Bu arada hatırlatalım, bayram dönemlerindeki yoğunluk nedeniyle tükenmeden bayram bileti almak biraz maceralı olacaktır.

Ege Kıyıları: Ege kıyılarını karış karış gezmek, birbirinden güzel koylarında yüzmek için en hareketli zamanlar.

Karadeniz Yaylaları: Yaz aylarını Karadeniz’in yemyeşil yaylalarında geçirmek isterseniz, Ayder, Çarşamba sizi bekliyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı (Tatil gün sayısı: 4)

Eylül ayına merhaba derken 1 günlük izin alıp bayramı hafta sonu tatili ile birleştirmek harika olacak. Sizin için eylül ayı rotamız:

Likya Yolu: Fethiye’den başlayıp Antalya’ya yürüyerek gideceğiniz kültür ve doğa dolu bir tur. Yol boyunca kamp yapma imkânı var.

Kapadokya: Balon turundan atlı doğa gezintisine kadar Kapadokya’yı karış karış gezeceğiniz bir tatile hazır olun.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Tatil gün sayısı: 3)

29 Ekim tatili sonbaharın güzelliklerini görmeniz için bir fırsat. Bolu, Bursa, Nevşehir, Çanakkale sonbaharın en güzel gezi noktaları arasında yer alıyor. Tatil önerisi:

Yedigöller: Dökülen sarı yaprakların suda süzüldüğü Yedigöller sakinliği arayanlar için tercih edilebilir.

Prens Adaları: İstanbul’a uzaktan bakan Prens Adaları sonbaharda bir başka güzel. Burada otele dönüştürülen tarihî evlerde konaklayabilirsiniz.

Bolu Yedigöller

Yedigöller: Yedigöller, Dökülen sarı yaprakların suda süzüldüğü Yedigöller sakinliği arayanlar için tercih edilebilir.

Kamil Koç Gurme Turları Konya’da Devam Ediyor!

Seyahat etmenin en güzel özelliklerinden biri yeni yerler keşfetmenin ve farklı lezzetleri tatmak. Yöresel lezzetler, ev yapımı yemekler ve çok daha fazlası her yeni seyahatin bir başka çekici yanı. 93 yıldır sizi gitmek istediğiniz rotalarla buluşturan Kamil Koç,...

Hatay’da Nereye Gidilir? Ne Yenir?

Farklı kültürlere ev sahipliği yapan bölgeler, bu kültürlerin mutfakları ile gastronomi zenginliğini de artırıyor. Binlerce yıldır çok farklı milletleri ve dinleri barındıran Hatay ise Türkiye'de bunun en net örneğini oluşturuyor. Farklı milletlere ev sahipliği yapan...

Eskişehir’de Eğlenceli Bir Hafta Sonu İçin Bilmeniz Gerekenler

Eskişehir, Avrupai görünümü ile son yıllarda adından sıkça söz ettiriyor. Popülaritesi arttıkça, özgün atmosferini deneyimlemek isteyen gezginler kente daha fazla ilgi gösterir hale geliyor. Konumu nedeniyle hafta sonu tatilleri için ideal destinasyonlar arasına adını...

Babalar Gününde Hafta Sonu Gezilecek Yerler

Babalar Günü yaklaşıyor. Dolayısıyla hediye alma telaşı da doruk noktasına ulaşıyor. 2019 yılında bu özel günü unutulmaz kılmak için babanıza birlikte hoş vakit geçireceğiniz bir tatil hediye edebilirsiniz. Bunun için nereyi seçeceğiniz konusunda ipuçlarına ihtiyaç...

Konya’da Gezilecek Yerleri Sizin İçin Araştırdık

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya, sadece yüzölçümü ile değil, tarihiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. M.Ö. 7000’li yıllardan itibaren birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan kent, zaman içerisinde kültürel açıdan eşine az rastlanır zenginliğe sahip olmuş. Bir...