İş hayatının yoğunluğu ve günlük yaşamın koşuşturması derken, tatil planı yapmak zorlayıcı olabiliyor. Vize ve finallerle uğraşan öğrenciler yaz tatilini iple çekerken, çalışanlar sınırlı yıllık izinlerini nasıl değerlendireceklerini düşünüyorlar. Bu noktada resmi tatil günleri devreye giriyor ve şüphesiz herkese derin bir nefes aldırıyor. Son dakika otobüs bileti alma stresi yaşamamak için, 2019 resmi tatil günleri listesine göre programınızı Kamil Koç ile şimdiden yapabilir ve hiçbir fırsatı kaçırmadan tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tatil Rotaları

Yaz tatilinin provasını yapmak isteyenler için 23 Nisan ideal bir tatil günü. Bu yıl salı günü kutlanacak olan 23 Nisan için, cuma akşamından yola çıkarak hafta sonu ile birlikte 4 günlük bir tatil planlayabilirsiniz. Bu plan için en uygun rotalardan biri Antalya. Nisan ayının ortasından itibaren deniz sezonunun da resmen açıldığı Antalya’da hem dinlenebilir hem de portakal çiçeklerinin kokusu eşliğinde Akdeniz ikliminin tadını çıkarabilirsiniz.

Nisan ayı, hem yerli hem yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilen Kapadokya’ya gitmek için de ideal bir zaman. Ürgüp veya Nevşehir’e otobüs bileti alarak, bu 4 günlük tatilde bölgeyi keşfedebilirsiniz.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Tatil Rotaları

1 Mayıs’ın bu sene çarşamba gününe denk gelmesi de tatil özlemi çekenleri sevindiren bir detay. Hava şartlarının da iyileşmesi, bu tatili Karadeniz’i keşfetmeye ayırmak için harika bir fırsat olarak öne çıkıyor.

1 Mayıs resmi tatil gününü haftanın geri kalan günleri ve hafta sonuyla birleştirerek ister Rize’ye gidip yaylaya çıkabilir, isterseniz Trabzon’a seyahat edip, şehrin tarihi dokusuna tanıklık edebilirsiniz.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Tatil Rotaları

Bu sene pazar günü kutlanacak olan 19 Mayıs, diğer tatil günleri gibi hafta sonuyla birleştirilemiyor olsa da ufak bir hafta sonu tatili yapmak için iyi bir fırsat. Kurtuluş mücadelesinin 100. yıl etkinliklerine ev sahipliği yapacak olan Samsun, 19 Mayıs coşkusunu yaşamak için en ideal rotalardan biri.

Ramazan Bayramı Tatil Rotaları

2019’un ilk büyük resmi tatili haziran başına denk gelen Ramazan Bayramı. Hafta sonu ve Arefe günü olan 3 Haziran Pazartesi’yi birleştirerek 9 güne tamamlanabilecek bu tatil için şimdiden otobüs bileti almakta fayda var. Bu uzun tatili değerlendirmek için en uygun rotalardan biri Fethiye. Her bir köşesinde farklı doğal güzellikler saklayan Fethiye’de hem deniz hem doğa tatili yapabilirsiniz.

Ege’nin maviliğinden vazgeçemeyenler için bir diğer rota ise Marmaris. Koyları, tarihi ve gece hayatı ile tatil denince akla ilk gelen beldelerden biri olan Marmaris’te 9 gün boyunca sıkılmadan tatil yapabilirsiniz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Tatil Rotaları

Bu yıl hafta sonu ile birleştirilebilecek resmi tatillerden bir diğeri ise 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü. Pazartesi gününe denk gelecek olan 15 Temmuz’u, hafta sonuyla birleştirerek 3 günlük bir tatil planlayabilirsiniz. Özellikle deniz-kum-güneş tatiline hasret kalanlar için öne çıkan ilk rota Bodrum. Ege’nin gözde tatil beldelerinden biri olan Bodrum’da şehir hayatının stresinden uzak, mavi suların tadını çıkarabilirsiniz. Yüksek sezonda otobüs bileti bulmanın zor olabileceği Bodrum için önceden rezervasyon yapmak da şart.

Kurban Bayramı Tatil Rotaları

Bu sene ağustos ayında kutlanacak olan Kurban Bayramı, yaz mevsimine doyamayanlar için ekstra bir tatil fırsatı sunuyor. 10 Ağustos Cumartesi günü Arefe’nin başlamasıyla 5 günlük bir tatilin de habercisi olan Kurban Bayramı tatili, kalan günler için de izin alabilenlere tam 9 gün boyunca dinlenme fırsatı sunuyor. Bu uzun tatil için Çanakkale doğru adreslerden biri. Doğal ve tarihi güzellikleriyle öne çıkan şehirde, ister günlerinizi sahilde denize girerek geçirebilir, ister bölgenin tarihini keşfe çıkabilirsiniz. Civardaki Assos, Gökçeada ve Bozcaada gibi popüler noktaları da kolayca ziyaret etme fırsatı sunması, Çanakkale’yi ideal bir tatil rotası olarak öne çıkarıyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı Tatil Rotaları

Cuma günü kutlanacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, yazın kapanışını ufak bir tatille yapmak isteyenler için iyi bir fırsat. Hafta sonuyla birleştirerek 3 günlük bir Kaş gezisi planlayabilir, sonbahara girmeye bir adım kala yazın son demlerinin keyfini burada çıkarabilirsiniz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tatil Rotaları

2019 yılının son resmi tatil günü, salı gününe denk gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Hafta sonuyla birlikte 4 günlük bir tatil fırsatı sunan bu özel gün için akla ilk gelen rotalardan biri İzmir. Yaz mevsimini aratmayacak hava şartları ve doğal güzelliklerinin yanı sıra, Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenen etkinlikleriyle de İzmir cazip bir seyahat noktası.

2019 Resmi Tatil Günleri

İş hayatının yoğunluğu ve günlük yaşamın koşuşturması derken, tatil planı yapmak zorlayıcı olabiliyor. Vize ve finallerle uğraşan öğrenciler yaz tatilini iple çekerken, çalışanlar sınırlı yıllık izinlerini nasıl değerlendireceklerini düşünüyorlar. Bu noktada resmi...

Bir Günlük Bursa Gezisinde Görebileceğiniz 9 Turistik Durak

Kitaplara sığmayan tarihi, bakmalara doyum olmayan doğal güzelliği ve tadı damaklarda kalan lezzetli yemekleri ile benzersiz bir kültür birikimidir Bursa. Dünyada yaşanabilir kentler arasında yer alan kent her zaman güzel ve görkemli. Biz de bu güzellikleri henüz...

BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ

Genç nesil, “Bir Delinin Hatıra Defteri”ni Genco Erkal’dan izleme şansına erişemedi. Bu açıdan kendini şanssız hissedenler de yok değildi ama birçoğu hâlâ umutluydu. Tekrar sahnelenmesinin olanaksız olacağı ihtimalini göz ardı edip bir ihtimal, belki bir gün yeniden...

Milyonfest Dalaman’ın Festival Programı Açıklandı

Milyon Yapım'ın “Milyonfest” markasıyla ilk franchise festivali olan Milyonfest Dalaman, bu yıl ilk kez 2-3-4-5 Ağustos tarihlerinde 4 gün boyunca ülkemizin en gözde tatil ve turizm yörelerinden biri Dalaman Kayacık Sahili’nde gerçekleşecek. Dalaman seyahati için...

ÇOCUKLU SEYAHAT EDENLER İÇİN İPUÇLARI

Bebeğinizi dünyaya getirdiğiniz andan beri onunla ilk defa seyahate çıkacaksınız. En az 6 saat sürecek bir otobüs yolculuğu sırasında bebeğinizin sıkılacağını, hasta olacağını ya da bütün yolculuk boyunca ağlayacağını düşünüp afakanlar basıyor, bebek yolculuğu...