İş hayatının yoğunluğu ve günlük yaşamın koşuşturması derken, tatil planı yapmak zorlayıcı olabiliyor. Vize ve finallerle uğraşan öğrenciler yaz tatilini iple çekerken, çalışanlar sınırlı yıllık izinlerini nasıl değerlendireceklerini düşünüyorlar. Bu noktada resmi tatil günleri devreye giriyor ve şüphesiz herkese derin bir nefes aldırıyor. Son dakika otobüs bileti alma stresi yaşamamak için, 2019 resmi tatil günleri listesine göre programınızı Kamil Koç ile şimdiden yapabilir ve hiçbir fırsatı kaçırmadan tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tatil Rotaları

Yaz tatilinin provasını yapmak isteyenler için 23 Nisan ideal bir tatil günü. Bu yıl salı günü kutlanacak olan 23 Nisan için, cuma akşamından yola çıkarak hafta sonu ile birlikte 4 günlük bir tatil planlayabilirsiniz. Bu plan için en uygun rotalardan biri Antalya. Nisan ayının ortasından itibaren deniz sezonunun da resmen açıldığı Antalya’da hem dinlenebilir hem de portakal çiçeklerinin kokusu eşliğinde Akdeniz ikliminin tadını çıkarabilirsiniz.

Nisan ayı, hem yerli hem yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilen Kapadokya’ya gitmek için de ideal bir zaman. Ürgüp veya Nevşehir’e otobüs bileti alarak, bu 4 günlük tatilde bölgeyi keşfedebilirsiniz.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Tatil Rotaları

1 Mayıs’ın bu sene çarşamba gününe denk gelmesi de tatil özlemi çekenleri sevindiren bir detay. Hava şartlarının da iyileşmesi, bu tatili Karadeniz’i keşfetmeye ayırmak için harika bir fırsat olarak öne çıkıyor.

1 Mayıs resmi tatil gününü haftanın geri kalan günleri ve hafta sonuyla birleştirerek ister Rize’ye gidip yaylaya çıkabilir, isterseniz Trabzon’a seyahat edip, şehrin tarihi dokusuna tanıklık edebilirsiniz.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Tatil Rotaları

Bu sene pazar günü kutlanacak olan 19 Mayıs, diğer tatil günleri gibi hafta sonuyla birleştirilemiyor olsa da ufak bir hafta sonu tatili yapmak için iyi bir fırsat. Kurtuluş mücadelesinin 100. yıl etkinliklerine ev sahipliği yapacak olan Samsun, 19 Mayıs coşkusunu yaşamak için en ideal rotalardan biri.

Ramazan Bayramı Tatil Rotaları

2019’un ilk büyük resmi tatili haziran başına denk gelen Ramazan Bayramı. Hafta sonu ve Arefe günü olan 3 Haziran Pazartesi’yi birleştirerek 9 güne tamamlanabilecek bu tatil için şimdiden otobüs bileti almakta fayda var. Bu uzun tatili değerlendirmek için en uygun rotalardan biri Fethiye. Her bir köşesinde farklı doğal güzellikler saklayan Fethiye’de hem deniz hem doğa tatili yapabilirsiniz.

Ege’nin maviliğinden vazgeçemeyenler için bir diğer rota ise Marmaris. Koyları, tarihi ve gece hayatı ile tatil denince akla ilk gelen beldelerden biri olan Marmaris’te 9 gün boyunca sıkılmadan tatil yapabilirsiniz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Tatil Rotaları

Bu yıl hafta sonu ile birleştirilebilecek resmi tatillerden bir diğeri ise 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü. Pazartesi gününe denk gelecek olan 15 Temmuz’u, hafta sonuyla birleştirerek 3 günlük bir tatil planlayabilirsiniz. Özellikle deniz-kum-güneş tatiline hasret kalanlar için öne çıkan ilk rota Bodrum. Ege’nin gözde tatil beldelerinden biri olan Bodrum’da şehir hayatının stresinden uzak, mavi suların tadını çıkarabilirsiniz. Yüksek sezonda otobüs bileti bulmanın zor olabileceği Bodrum için önceden rezervasyon yapmak da şart.

Kurban Bayramı Tatil Rotaları

Bu sene ağustos ayında kutlanacak olan Kurban Bayramı, yaz mevsimine doyamayanlar için ekstra bir tatil fırsatı sunuyor. 10 Ağustos Cumartesi günü Arefe’nin başlamasıyla 5 günlük bir tatilin de habercisi olan Kurban Bayramı tatili, kalan günler için de izin alabilenlere tam 9 gün boyunca dinlenme fırsatı sunuyor. Bu uzun tatil için Çanakkale doğru adreslerden biri. Doğal ve tarihi güzellikleriyle öne çıkan şehirde, ister günlerinizi sahilde denize girerek geçirebilir, ister bölgenin tarihini keşfe çıkabilirsiniz. Civardaki Assos, Gökçeada ve Bozcaada gibi popüler noktaları da kolayca ziyaret etme fırsatı sunması, Çanakkale’yi ideal bir tatil rotası olarak öne çıkarıyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı Tatil Rotaları

Cuma günü kutlanacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, yazın kapanışını ufak bir tatille yapmak isteyenler için iyi bir fırsat. Hafta sonuyla birleştirerek 3 günlük bir Kaş gezisi planlayabilir, sonbahara girmeye bir adım kala yazın son demlerinin keyfini burada çıkarabilirsiniz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tatil Rotaları

2019 yılının son resmi tatil günü, salı gününe denk gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Hafta sonuyla birlikte 4 günlük bir tatil fırsatı sunan bu özel gün için akla ilk gelen rotalardan biri İzmir. Yaz mevsimini aratmayacak hava şartları ve doğal güzelliklerinin yanı sıra, Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenen etkinlikleriyle de İzmir cazip bir seyahat noktası.

Sevgililer Günü’nde Gidilecek 5 Yer

14 Şubat Sevgililer Günü dünyanın dört bir yanında aşıkların günü olarak kutlanır. Kökeni Roma'ya dayanan bu gün, sevgililer için ayrı bir önem taşır. 14 Şubat'ı anlamlı kılacak, sevginize sevgi katacak özel rotalar tüm dünyada mevcut. Ülkemizde de bu özel yerlerden...

Sevgililer Günü’nde İstanbul Bambaşka Güzel

Kamil Koç olarak, bir yılın en çok beklenen günlerinden biri olan 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sizi ve sevdiğinizi İstanbul’un aşk kokan atmosferine götürüyoruz. Otobüs bileti seçiminizi hemen yaparak sürpriz bir Sevgililer Günü planı hazırlamanın tam zamanı! Modern...

İstanbul’da Gezilecek Müzeleri Sizler İçin Derledik

Onlarca kültür ve medeniyetten izler taşıyan kadim İstanbul, çağlara tanıklık eden tarihi eserleri ve bu eserleri gün yüzüne çıkaran müzeleriyle tarih, kültür ve sanat aşıklarını derinden etkiliyor. Her yıl dünyanın pek çok ülkesinden ziyaretçinin merakla gezip görmek...

İstanbul’un Meşhur Semtlerinin İsimleri Nereden Geliyor?

Türkiye'nin ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul, birbirinden güzel semtleri ile ünlüdür. Kimi zaman boğaz manzarası eşliğinde kahvenizi yudumlamanıza ev sahipliği yapan semtler, kimi zaman da tarihin ve doğanın tüm ihtişamını iç içe sunar. Asırları...

Yolculuğa Çıkmadan Önce Tüketmemeniz Gereken 4 Gıda

Yolculuk öncesi beslenmenin nasıl yapılacağı çoğu kişinin aklında soru işareti olarak yer alabilir. Otobüsle yolculuk yapmak kadar yolculuk öncesi yapacağınız beslenme de bir o kadar önemlidir. Otobüs yolculuğuna çıkmadan önce otobüs yolculuğu hakkında bilmeniz...