Gökçeada

Gökçeada blogger’ların adeta akınına uğrayan bir tatil yeri. Adanın ziyaretçileri ağırlıklı olarak fotosafari için geliyor. Çünkü adanın sunduğu muhteşem manzara mutlaka kayda geçmeli. Bloggerların burayı sık ziyaret etme nedeniyse hem sıradan tatil yörelerinden kaçmak hem de doğayla iç içe bir tatil geçirmek. Öyle ki neredeyse tüm gezgin blogger Gökçeada’yı gezip görmüş, hayran kaldıkları ada hakkında gezi yazısı yazmışlardır. Şimdi gelelim Gökçeada’nın neden bu kadar çok sevildiğine. Rum köyleri, mükemmel sahilleri, dibek kahvesi vs. var. Evet gerçekten var, ancak bu turist çeken simgelerin arkasında çok güzel bir doğa ve tarih yatıyor.

Adaya gitmişken muhteşem gün batımını izlememek olmaz. En güzel gün batımı manzarası Yıldız Koyu’nda ya da Tepeköy’de seyredilebilir. Yaz aylarının kuraklığını hissetmeden yaşayan adada 40 m. Yükseklikten dökülen Marmaros Şelalesi ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Gezgin grubun çok bilmediği bir şelale olmakla birlikte gitmeyenler bin pişman olduğu söyleniyor. Ekolojik yaşamı sevenler için Şirinköy, Uğurlu ve Eşelek’i tavsiye ediyoruz. Organik tarım seferberliği olan köylerde tatil dönüşü karpuz, domates kucaklayıp dönebilirsiniz.

Bitirmeden; blogger’ların anlatmakla bitiremediği sakızlı muhallebi ve badem kurabiyesinden de bahsedelim. İyisinin Zeytinli Köyü’nde yapıldığı söylenen sakızlı muhallebi, sıkı gurmelerin takibinde. Efi de denen bademli kurabiye ise merkezde rahat bulunabiliyor. Kurabiyenin yiyenin bir daha yemek isteyeceği kadar lezzetli olduğunu blogger’lardan öğreniyoruz. Gökçeada seyahatiniz için Çanakkale’ye gelip, oradan teknelerle geçiş yapabilirsiniz.

Şehir yaşamından uzaklaşmak bir Çanakkale otobüs bileti kadar yakınınızda.

Gökçeada blogger’ların adeta akınına uğrayan bir tatil yeri. Adanın ziyaretçileri ağırlıklı olarak fotosafari için geliyor.

Urla

Büyük şehirde yaşayanların her zaman içinden geçirdiği, Ege kasabasına yerleşme düşüncesini herkes bilir. Hayalini kurduğumuz bu Ege kasabası Urla’ya çok benziyor. Sessiz ve sakin, hayattan çok beklentisi olmayıp elindekilerle yetinmeni sağlayacak, doğal ve katıksız bir ilçe. Sade yaşamı benimseyen doğa tutkunu ve gezgin bloggerlar Urla’ya adeta hayran. Bu nedenle nereyi gezerlerse gezsinler sadece tatil için değil, yerleşmek için hep burayı adres gösteriyorlar.

Ege’nin tüm güzelliklerini görebileceğimiz Urla’da gurme tatlarla başlayan Ege kahvaltısı ve sonrasında yiyeceğiniz katmerle damaklarınızı şenlendirebilirsiniz. Sanat Sokağı’nda bir fincan kahve içip, etkinlikleri takip etmek ve ilçenin nostaljik havasını solumak, enginarından zeytinine kadar türlü doğal sebzelerin tadına varmak… Bu mükemmel bir tatil değil de nedir?

Bir Ege kasabası hayali kuruyorsanız İzmir otobüs seferlerimizi incelemek için tıklayın.

Sade yaşamı benimseyen doğa tutkunu ve gezgin bloggerlar Urla’ya adeta hayran. Bu nedenle nereyi gezerlerse gezsinler sadece tatil için değil, yerleşmek için hep burayı adres gösteriyorlar.

Kabak Koyu

Fethiye’de bulunan Kabak Koyu, izole bir bölgede yer alıyor. Blogger’ların burayı tercih etmesinin temel nedeni de kalabalıktan uzak bir tatil seçeneği sunuyor olması. Kamp yapmaktan hoşlanan tatilciler berrak denizin birkaç metre gerisinde uyuyabiliyorlar. Bu nedenle sessizliğin ve huzuru hissedebileceğiniz bir tatil imkanı sunuyor. Güzelliklere erişmek her zaman biraz zordur. Kabak’a ulaşım da biraz zorlayıcı olabilir, Fethiye seyahati sonrasında otogardan inip Kabak’a giden dolmuşlara binmeniz gerekir. Sonrası bol gurme tatlar, sosyal medya kaygısı gütmeden çekilen fotoğraf kareleri ve bol eğlence.

Kamp yapmaktan hoşlanıyorsanız Kabak Koyu tam size göre, sakin bir tatil deneyimi için Fethiye seferleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kapadokya

Bazı şehirlere gidersin sana yazıya dökecek tek bir malzeme bile vermez. Bazı şehirlere gidersin gördüklerini o an yazman gerekecek kadar hayranlık uyandırır. Gezgin Blogger’ların çok sık tercih ettiği Kapadokya bunlardan biri. Gezi yazısı için oldukça malzeme veren Kapadokya üzüm bahçeleriyle, peri bacalarıyla, Kapadokya festivali ile, nostaljik havasıyla tam bir seyir şehri. Bu seyir şehrini balon turu yaparak yukarıdan görmek de unutulmaz bir deneyim sunuyor. Blogger’ların Kapadokya tatil planına mutlaka koymamız gerektiğini söyledikleri balon turunu siz de deneyimleyebilirsiniz. Yılda yaklaşık 300 bin kişinin yaşadığı balon turu macerası bambaşka açıdan bir Kapadokya sunuyor. Milyonlarca yıl önce meydana gelen bir dizi doğa olayının büyüleyici etkileri, ayaklarınızın altında kilometrelerce uzanıyor. Bu deneyimi yerinde yaşamak için Kapadokya yollarına düşmek ne güzel.

Peri bacalarının masalsı görünümüne şahit olmak isterseniz Nevşehir seferleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Gezi yazısı için oldukça malzeme veren Kapadokya üzüm bahçeleriyle, peri bacalarıyla, Kapadokya festivali ile, nostaljik havasıyla tam bir seyir şehri.

En Popüler Ekstrem Sporları Sizler İçin Derledik!

Adrenalin tutkusunu sporla birleştirmek isteyenlerin vazgeçilmezi ekstrem sporlar, spor yapmanın keyfini doruklarda hissettiriyor. İzlerken bile insanın kalp atışlarını yükselten bu sporlar, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de popülerliğini koruyor. Zengin coğrafi...

Kamil Koç Instagram Yarışmaları Sizleri Bekliyor

Sosyal medyanın her geçen gün etkisini arttırdığı günümüz dünyasında Kamil Koç, kullanıcılarla olan yol arkadaşlığını ve fırsatlarını dijitale de taşıyor! Kamil Koç Instagram hesabını takip edenler otobüs bileti kazanmak için yarışmalara katılıyor. Kamil Koç sizi...

Kamil Koç Tarih Turlarının İkincisi Ankara’da Yapıldı

Kamil Koç ile #yolaçıkmayadeğer mottomuzdan hareketle 16 Kasım Cumartesi günü 32 yol arkadaşlarımızla birlikte Ankara için yola çıkmaya değer dedik. Talihli 32 kişiyi de instagram üzerinden yaptığımız yarışmayla binlerce kişi arasından seçtik. Otobüsümüz cumayı...

Sevgililer Günü’nde Gidilecek 5 Yer

14 Şubat Sevgililer Günü dünyanın dört bir yanında aşıkların günü olarak kutlanır. Kökeni Roma'ya dayanan bu gün, sevgililer için ayrı bir önem taşır. 14 Şubat'ı anlamlı kılacak, sevginize sevgi katacak özel rotalar tüm dünyada mevcut. Ülkemizde de bu özel yerlerden...

2020 Resmi Tatil Günleri

Resmi tatiller, yoğun geçen iş hayatından ve gündelik işlerden ufak bir ara vererek uzaklaşma ve dinlenme fırsatı veriyor. Bu nedenle birçok kişi yeni bir yıl geldiğinde ilk olarak takvime bakıp resmi tatillerin hangi günlere denk geldiğini öğrenmek istiyor....