En güzel seyahat, bagajsız seyahattir! Bagaj taşımaktan illallah ettirmiş, yanınızda size her zaman yük olmuş, hızınızı yavaşlatmış, üstüne üstlük 2 çeşit giysi dışında diğerlerini yerinden bile kımıldatmadan geri döneceğiniz bir valiz yüzünden tatil planı yapmaktan korkar hale geldiyseniz bir önerimiz var: Siz de evinizi sırtınızda taşıyın! Alın kullanışlı bir seyahat sırt çantası, ihtiyacınız olan eşyalarınızı içine koyun ve özgürce tatil yapın.

Sırt çantalı seyahat edenler ve etmek isteyenler, aşağıdaki minik tüyolara göz atabilirsiniz.

Sizin için Kullanışlı Olacak Seyahat Sırt Çantasını Seçin

İlk adım en kullanışlı seyahat sırt çantasını seçmekte ancak sırt çantanızın boyutunu ayarlamak için tatil süreniz ve mevsim şartları önemli bir etken. 1 haftalık seyahate çıkıyorsanız ve kamp kuracaksanız şüphesiz dağcı sırt çantalarına ihtiyacınız olacak. Outdoor giysiler ve aksesuarları yerleştirmek için küçük seyahat çantası işinizi görmeyecektir. Bu tür bir tatil planı için yanınıza alacağınız büyük sırt çantası sayesinde uyku tulumunuzu yanınıza alabilirsiniz. Ayrıca olası bir yağmur nedeniyle su geçirmez sırt çantası tercih edilmelidir.

Tatiliniz 2-3 gün sürecek ve konaklama tercihiniz bir ev ya da otelse küçük seyahat çantası işinizi fazlasıyla görecektir. Yanınıza konaklamaya dair ekstra bir eşya almanız gerekmediği için çok da fonksiyonlu bir sırt çantası olması gerekmez. Ancak küçük sırt çantası tercih ederken göz sayısının fazla olması hayatınızı kurtaracaktır. Birçok ufak ıvır zıvırı saklamak için bu gözlere ihtiyacınız olacak.

Sırt çantanızla sizi maceradan maceraya sürükleyecek gezi planını oluşturmak için Kamil Koç otobüs seferleri sayfamızı inceleyebilirisiniz.

Her akşam bir partiye ya da özel bir davete katılmayacağınız için onlarca şık giysi taşımanıza gerek yok. 1 haftalık tatil planı yaptıysanız, 2 çeşit pantolon, 4-5 t-shirt, rahat bir yürüyüş ayakkabısı, her gün için birer çorap almanız yeterli.

Sırt Çantanıza Her Şeyi Koymak için Uğraşmayın

Seyahat sırt çantaları yolcuya zaman kazandırır. Ufak ve taşınması pratik olduğu için her yere koyabilirsiniz. Bu nedenle tatil hazırlığı yaparken çantanıza fazladan eşya koymamaya özen gösterin. Her akşam bir partiye ya da özel bir davete katılmayacağınız için onlarca şık giysi taşımanıza gerek yok. En çok ihtiyaç duyacağınız eşyaları yanınıza alın yeter. 1 haftalık tatil planı yaptıysanız, 2 çeşit pantolon, 4-5 t-shirt (çok açık renkli olmaması kolay kirlenmeyi önler), rahat bir yürüyüş ayakkabısı, her gün için birer çorap almanız yeterli. Unutmayın, önemli olan gezmek, ne giydiğinizin hiçbir önemi yok.

Teknolojiden Destek Almayı Unutmayın

Sırt çantalı seyahatlerde giysiden daha önemli olan şey, elektronik aletlere olan gereksinim. Bunlar sırt çantanızın olmazsa olmazıdır. İlk olarak telefonunuzu hızlı şarj eden bir şarj aleti edinin, bu sayede kafede veya bekleme salonlarında telefonunuzu hızlıca şarj edebilirsiniz. Şarj cihazının yanında kaliteli bir powerbank de mutlaka almalısınız. Bir doğa gezisinde ya da kamp alanında güç kaynağı bulamadığınızda imdadınıza powerbank koşacaktır, asla ihmal etmeyin. İnternet bağlantınızın olması da hayatınızı kurtaracaktır. Özellikle yer ve yön konusunda destek almanız için online haritadan yararlanabilirsiniz. Ayrıca acil durumlar için her zaman ulaşılabilir olmaya gayret edin.

Sırt çantanız yanındaysa günü birlik ya da 1 haftalık tatil planını istediğini gibi yapabilirsiniz. Özellikle sırt çantalı gezginlerin tercih ettiği, uygun otobüs bileti için buradan bilgi alabilirsiniz.

Sırt çantalı seyahatlerde giysiden daha önemli olan şey, elektronik aletlere olan gereksinim. Çantanızda hızlı şarj eden şarj cihazı, powerbank, müzik çalar mutlaka bulundurun.
Doğa, Kitap ve Mükemmel Bir Müzik Listesi

Harika bir tatil planı oluşturdun, sırt çantanı kaptın ve yola çıktın. 20 kişilik bir grupla hareket etsen bile kendinle baş başa kalmak isteyeceğin bir zaman olacaktır. Otobüs seyahati sırasında en önemli iki yol arkadaşın, akıcı bir kitap ve mükemmel bir müzik listesidir. Sırt çantana okumaktan sıkılmayacağın, daha önce diğer eserlerini okuduğun yazarın kitabını yanına alabilirsin. Kitabın sayfalarında kaybolurken yeni durakları keşfetmenin heyecanı da içini hareketlendirmeye başlayacaktır. Yolculuk bana hayal kurmayı öğretiyor diyorsan kulaklıklarını tak ve akıp giden yola karşı hayallerini yaşa.

En Popüler Ekstrem Sporları Sizler İçin Derledik!

Adrenalin tutkusunu sporla birleştirmek isteyenlerin vazgeçilmezi ekstrem sporlar, spor yapmanın keyfini doruklarda hissettiriyor. İzlerken bile insanın kalp atışlarını yükselten bu sporlar, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de popülerliğini koruyor. Zengin coğrafi...

Kamil Koç Instagram Yarışmaları Sizleri Bekliyor

Sosyal medyanın her geçen gün etkisini arttırdığı günümüz dünyasında Kamil Koç, kullanıcılarla olan yol arkadaşlığını ve fırsatlarını dijitale de taşıyor! Kamil Koç Instagram hesabını takip edenler otobüs bileti kazanmak için yarışmalara katılıyor. Kamil Koç sizi...

Kamil Koç Tarih Turlarının İkincisi Ankara’da Yapıldı

Kamil Koç ile #yolaçıkmayadeğer mottomuzdan hareketle 16 Kasım Cumartesi günü 32 yol arkadaşlarımızla birlikte Ankara için yola çıkmaya değer dedik. Talihli 32 kişiyi de instagram üzerinden yaptığımız yarışmayla binlerce kişi arasından seçtik. Otobüsümüz cumayı...

Sevgililer Günü’nde Gidilecek 5 Yer

14 Şubat Sevgililer Günü dünyanın dört bir yanında aşıkların günü olarak kutlanır. Kökeni Roma'ya dayanan bu gün, sevgililer için ayrı bir önem taşır. 14 Şubat'ı anlamlı kılacak, sevginize sevgi katacak özel rotalar tüm dünyada mevcut. Ülkemizde de bu özel yerlerden...

2020 Resmi Tatil Günleri

Resmi tatiller, yoğun geçen iş hayatından ve gündelik işlerden ufak bir ara vererek uzaklaşma ve dinlenme fırsatı veriyor. Bu nedenle birçok kişi yeni bir yıl geldiğinde ilk olarak takvime bakıp resmi tatillerin hangi günlere denk geldiğini öğrenmek istiyor....