Kitaplara sığmayan tarihi, bakmalara doyum olmayan doğal güzelliği ve tadı damaklarda kalan lezzetli yemekleri ile benzersiz bir kültür birikimidir Bursa. Dünyada yaşanabilir kentler arasında yer alan kent her zaman güzel ve görkemli. Biz de bu güzellikleri henüz görmemiş Yol Arkadaşlarımıza bir sürpriz yapalım dedik ve unutulmaz bir Bursa gezisi planladık. Bursa’da gezilecek yerlerden bahsetmeden önce 14-24 tarihleri arasında Instagram hesabımızda düzenlenecek çekilişe katılan 18 Yol Arkadaşımız yanında bir arkadaşıyla birlikte 29 Eylül’de gerçekleşecek Bursa gezisine gitmeye hak kazanacak. Çekilişe katılmak isteyenler ve gezi planını merak edenler için link burada. Bakalım günübirlik Bursa seyahatine neler sığdırabiliyoruz?

Trilye
Bursa’nın şirin beldesinde, zeytin ağaçlarının esintisini duyacağınız, aradığınız sakinliği eski Rum evleri arasında dolaşırken bulacağınız bir yürüyüş rotası çizebilirsiniz.

Cumhuriyet Meydanı
Geziye kentin en kalabalık caddesi olan Cumhuriyet Meydanı’nı dolaşmakla başlayabilirsiniz. Uzun cadde boyunca yürürken nostaljik tramvayların ağır ve heybetli geçişini izlemelisiniz.

İnkaya Çınarı
600 yıllık ömründe sayısız gelişmelere şahit olmuş Türkiye’nin en büyük ağaçlarından İnkaya çınarının altında sıcak bir çay molası verebilirsiniz.
Cumalıkızık
UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş Cumalıkızık Bursa’nın adeta yaşayan tarihidir. Nostaljik evlerin bulunduğu caddelerin arasında kaybolmanın keyfini yaşayın.
Bursa Kent Müzesi
Meydanda yer alan Atatürk heykelinin arkasında tarihin izlerini taşıyan Bursa Kent Müzesi bulunuyor. Yaşayan kentin yaşayan müzesi, olarak anılan Bursa Kent Müzesi, bu tür mekanları gezmekten hoşlanmayanların bile ilgisini çekebilecek güzellikte. Onlarca medeniyetin şehre bırakmış olduğu eserleri inceleyin.
Ulu Cami
Evliya Çelebi’nin “Bursa’nın Ayasofya’sıdır” şeklinde tanımladığı Ulu Cami Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılmıştır. Kent merkezinde bulunan yapının görkemli yapısını inceleyip gölgesinde kısa bir mola verin.
Karagöz Tiyatro Müzesi
Bursa’nın sembolü Karagöz ile Hacivat’ın gölge sanatına nasıl ilham verdiğini öğrenmek ve biraz gülmek için zaman ayırabilirsiniz.
Tophane
Şehre tepeden bakıp kimler geldi kimler geçti bu yollardan diye düşünüp anılara dalmak için, Tophane Kulesi önünde fotoğraf çektirmek için en ideal durak.
Uluabat Gölü

Kuş cenneti Uluabat Gölü’nde piknik yapabilirsiniz. Gölün kıyısında yer alan şirin belde Gölyazı’nın hayranlık uyandıran doğasını görmeden buradan ayrılmayın.

Her zaman güzel şehir Bursa’yı ziyaret etmek için Bursa otobüs bileti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

2018 Resmi Tatil Günleri

Geçen yıl resmi tatillerden yüzümüz gülmedi ama bu yıl acısını çıkaracak gibi görünüyoruz. Neredeyse 2018 resmi tatil günlerinin hepsi hafta içine geliyor. Bu demek oluyor ki yıllık izninizin sadece 1-2 gününü kullanarak kendinize ve sevdiklerinize zaman...

Otobüs Yolculuğu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Seyahat alışkanlığı olan herkes hayatında en az bir defa otobüsle seyahat etmiştir. Havayolu ulaşımı zor olan birçok yere gidebilmesi nedeniyle her an kurtarıcımız olmuştur. Bazılarımız nadiren otobüs seyahati yapmış, bazılarımız da gide gele en az otobüs kaptanı...

Her Mevsim Güzel Şehirlerde Bugün: BOLU

Ağaçların metrelerce gökyüzüne yükseldiği, suların tertemiz aktığı, doğanın bin bir renge büründüğü, doğanın her mevsim cömert olduğu bir yer Bolu. Şehrin benzersiz güzellikleri Yedigöller Millî Parkı, Abant, Mudurnu ve Göynük gezisi için hazır mısınız? Tarİhİ...

Su Sporları Mevsimi Başladı: Rafting

Toprağın üzerindeki kar yavaş yavaş kaybolurken içimizdeki adrenalin tutkusu alevlenmeye başladı bile. Özellikle Türkiye’de adrenalin sporları meraklılarının dört gözle beklediği rafting sezonu açıldı. Nehir sporları denince akla ilk gelen rafting hakkında bilgi...

Tatlı Denince Akla Gelen Şehirler

Türkiye’de tatlı denince akla gelen şehirler, gurme turu yapmayı sevenlerin oldukça ilgisini çekiyor. Öyle ki sırf baklava yemek için Antep’e, künefe yemek için Hatay’a gidenlerimiz var. Aşağıda gurme turu bağımlılarını heyecanlandıracak 5 şehir ve tatlısını...