Babalar Günü yaklaşıyor. Dolayısıyla hediye alma telaşı da doruk noktasına ulaşıyor. 2019 yılında bu özel günü unutulmaz kılmak için babanıza birlikte hoş vakit geçireceğiniz bir tatil hediye edebilirsiniz. Bunun için nereyi seçeceğiniz konusunda ipuçlarına ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz. İşte, Babalar Günü hediyesi olarak tercih edebileceğiniz ve Kamil Koç ile konforlu şeklide ulaşabileceğiniz rotalar:

Birbirinden Güzel Rotaları Bünyesinde Barındıran Kocaeli

İstanbul’da veya çevre illerde yaşıyorsanız hemen Kamil Koç aracılığıyla Kocaeli otobüs bileti alıp babanıza harika bir tatil hediye edebilirsiniz. Çevre illerden kısa sürede ulaşılabiliyor olması, Kocaeli’yi zaten uzun süreden beri hafta sonu kaçamakları için ideal şehirlerden biri haline getiriyor. Ancak hazır yaz gelmişken kentin bünyesinde barındırdığı çok özel rotalara seyahat edip babanız için yılın en özel gününü de kapsayan keyif dolu iki gün geçirebilirsiniz.

Kocaeli’de tatil için tercih edebileceğiniz yerlerin başında Kartepe geliyor. Eteğinde alabalık çiftliklerinin kurulu olduğu dağın çeşitli noktalarında çok sayıda yayla bulunuyor. Tabii dağ ile Sapanca Gölü arasında yer alan Maşukiye’yi de unutmamak gerekiyor. Üstelik Babalar Günü’nü bu iki rotadan herhangi birinde geçirmeye niyetlenirseniz gezi programınıza Ballıkayalar Tabiat Parkı ile Yuvacık Barajı’nı ekleyebilirsiniz. Yalnız Kocaeli’de deniz keyfi yapabileceğiniz yerler olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Kefken-Kerpe ikilisi, bu konuda misafirlerine oldukça cömert davranıyor.

Doyasıya Deniz Keyfi Yapabileceğiniz İzmir

Hazır yaz mevsimi kendini iyice hissettirmeye başlamışken hafta sonu tatili için rotanızı İzmir’e çevirebilirsiniz. Türkiye’nin üçüncü büyük kentinde deniz ve güneş odaklı tatil söz konusu olduğunda ilk akla gelen yerler Çeşme ve Alaçatı oluyor. Ancak sakinlik arayanlar için Urla ve Karaburun, daha cazip geliyor. Benzer özellikleri ile ilgi çeken rotalar, İzmir’in kuzeyinde de sizleri bekliyor. Kentin bu kesiminde en az Çeşme kadar tarihi dokuya ve doğal güzelliklere sahip Foça ile Dikili bulunuyor.

İzmir her ne kadar deniz tatili olanakları ile öne çıksa da kültürel turlar için de ideal fırsatları bünyesinde barındırıyor. Eğer tatil beldeleri yerine kent merkezinde konaklamayı tercih ederseniz İki günlük tatil döneminizde Kadifekale, Agora, Kızlarağası Hanı gibi tarihin farklı dönemlerinde inşa edilmiş yapıları ziyaret edebilirsiniz. Hatta yakınlığını fırsat bilip bir-iki saatinizi Yamanlar Dağı’ndaki Karagöl’e ayırabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise Kordon’da oturup enfes gün batımı manzarasına şahit olabilirsiniz.

Kültürel Zenginliği ile Beğeni Toplayan Eskişehir

Babalar Günü için babanıza enfes bir hafta sonu tatili hediye etmek niyetindeyseniz Eskişehir’e yönelik program da oluşturabilirsiniz. Son yıllarda kentsel dönüşüm anlamında oldukça mesafe kat eden şehir, Avrupai görünümü ile göz dolduruyor. Gayet huzurlu ve güvenli bir şehir profili çizen Eskişehir, aynı zamanda kültürel birikimi ile konuklarına iki günlük tatil sürecinde bile uzun süre etkisinden kurtulamayacakları deneyim yaşatıyor.

Kamil Koç tarafından düzenlenen konforlu otobüs seferleri aracılığıyla rahatça ulaşabileceğiniz Eskişehir’de ilk olarak Porsuk Çayı ile Sazova Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. Sonra da hem eşine az rastlanır bir lezzet deneyimi yaşamak hem de Osmanlı sivil mimarisini tanımak için soluğu Odunpazarı’nda alabilirsiniz. Bu güzel günde babanıza bir hediye daha vermek isterseniz lüle taşından yapılma eşyalardan satın alabilirsiniz.

Tarihin Doğal Güzelliklerle İç İçe Olduğu Muğla

Babalar Günü’nde hafta sonu gezilecek yerler araştırması içerisindeyseniz tarihin doğal güzelliklerle iç içe olduğu Muğla’yı da gündeminize alabilirsiniz. Türkiye’nin birçok yerinden doğrudan otobüs seferlerinin düzenlendiği kentte eğlence odaklı bir hafta sonu için en iyi seçenek olarak Bodrum öne çıkıyor. Birbirinden güzel koylara, hareketli eğlence hayatına ve zengin tarihi birikime sahip ilçenin hemen karşısına konumlanan Datça’da ise ailecek gözlerden uzak kalma fırsatı bulabilirsiniz.

Hafta sonunu Muğla’da geçirmeye karar verirseniz ünleri ülke sınırlarını aşmış Fethiye ve Marmaris’e de tatil programınızda yer verebilirsiniz. Fethiye sınırları içerisinde geçireceğiniz zamanda Kayaköy’e ve Ölüdeniz’e odaklanabilirsiniz. Marmaris’te ise gündüzleri çam ağaçlarının çevrelediği koylarda deniz keyfi yapabilir, akşam eğlenmek için ilçe merkezine gidebilirsiniz.

Babalar Günü’nü içine alan hafta sonunu evde geçirmek yerine bir yerlere gitmek istiyorsanız henüz geç kalmış sayılmazsınız. Sizlere detaylıca anlattığımız seçenekler arasından seçiminizi yaptıktan sonra Kamil Koç’tan otobüs bileti alıp babanızla birbirinden değerli anılar biriktireceğiniz bir seyahate ilk adımı atabilirsiniz.

En Popüler Ekstrem Sporları Sizler İçin Derledik!

Adrenalin tutkusunu sporla birleştirmek isteyenlerin vazgeçilmezi ekstrem sporlar, spor yapmanın keyfini doruklarda hissettiriyor. İzlerken bile insanın kalp atışlarını yükselten bu sporlar, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de popülerliğini koruyor. Zengin coğrafi...

Kamil Koç Instagram Yarışmaları Sizleri Bekliyor

Sosyal medyanın her geçen gün etkisini arttırdığı günümüz dünyasında Kamil Koç, kullanıcılarla olan yol arkadaşlığını ve fırsatlarını dijitale de taşıyor! Kamil Koç Instagram hesabını takip edenler otobüs bileti kazanmak için yarışmalara katılıyor. Kamil Koç sizi...

Kamil Koç Tarih Turlarının İkincisi Ankara’da Yapıldı

Kamil Koç ile #yolaçıkmayadeğer mottomuzdan hareketle 16 Kasım Cumartesi günü 32 yol arkadaşlarımızla birlikte Ankara için yola çıkmaya değer dedik. Talihli 32 kişiyi de instagram üzerinden yaptığımız yarışmayla binlerce kişi arasından seçtik. Otobüsümüz cumayı...

Sevgililer Günü’nde Gidilecek 5 Yer

14 Şubat Sevgililer Günü dünyanın dört bir yanında aşıkların günü olarak kutlanır. Kökeni Roma'ya dayanan bu gün, sevgililer için ayrı bir önem taşır. 14 Şubat'ı anlamlı kılacak, sevginize sevgi katacak özel rotalar tüm dünyada mevcut. Ülkemizde de bu özel yerlerden...

2020 Resmi Tatil Günleri

Resmi tatiller, yoğun geçen iş hayatından ve gündelik işlerden ufak bir ara vererek uzaklaşma ve dinlenme fırsatı veriyor. Bu nedenle birçok kişi yeni bir yıl geldiğinde ilk olarak takvime bakıp resmi tatillerin hangi günlere denk geldiğini öğrenmek istiyor....