Pasifik Okyanusu’nda yer alan Pentecost Adası’nda yaşayan yerlilerin geleneksel törenlerinde gerçekleştirdikleri bir aktivite olan bungee jumping’in ülkemizdeki geçmişi 1990’lı yıllara dayanıyor. Plajlarda ünlenip şehir merkezlerindeki etkinlik alanlarına kadar yayılan ve tüm dünyada ekstrem spor dallarından biri olarak kabul edilen bu sıradışı aktiviteyi en güzel şekilde deneyimlemeyi hedefliyorsanız tatil planlarınıza anlatacağımız rotaları ekleyebilirsiniz.

Aya Yorgi Koyu – Çeşme

Doğal güzelliği sayesinde ünü tüm dünyaya yayılan Aya Yorgi Koyu, bungee jumping yapmak için Ege’deki en ideal rotalar arasında başı çekiyor. Çeşme’ye gelen neredeyse her gezginin uğramadan geri dönmediği koyda sizi vinç aracılığıyla 60 metre yüksekliğe çıkartılmış bir platform bekliyor. Tüm gününüzü denizde geçirip su sporları ile ilgilendikten sonra vincin en üst kısmına çıkıp enfes manzaraya karşı atlayışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sonra da arkadaşlarınız veya aileniz ile heyecan dolu deneyiminizi paylaşırken koyun bünyesinde barındırdığı fırsatların tadını çıkartmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Birbirinden lezzetli yemekleri, eğlence hayatı ve konforlu konaklama tesisleri ile ünlü Çeşme’nin en güzel koylarından biri olan Aya Yorgi’ye ulaşmak için tek yapmanız gereken bir an önce İzmir otobüs bileti rezervasyonu yaptırmaktır.

Ölüdeniz – Fethiye

Ölüdeniz denildiğinde akla ilk olarak Babadağ’dan yamaç paraşütü yapmak geliyor. Ancak son yıllarda adrenalin sporları ile ilgilenen kişiler, bir süredir Fethiye’nin turistik açıdan dünya çapında tanınan bölgesinde bungee jumping yapma fırsatı da buluyor. Atlayış, kumsala kurulan 35 metre yüksekliğindeki platformdan yapılıyor. Görece daha alçak bir noktaya çıkılması ve güvenliğe verilen ekstra önem sayesinde Ölüdeniz, bu aktiviteyi ilk defa deneyecekler için listedeki en ideal yer haline geliyor.

Eğer standart aktivitelerden sıkılıp heyecan dozu yüksek alternatif eğlence arayışı içerisine girdiyseniz hemen Kamil Koç aracılığıyla Muğla otobüs bileti edinip yola koyulabilirsiniz.

Lara Plajı – Antalya

Ekstrem spor dallarına meraklıysanız ve bungee jumping deneyimi yaşamak istiyorsanız Antalya kent merkezine oldukça yakın konumdaki Lara Plajı’nı seçenekleriniz arasına alabilirsiniz. Genelde sakinliğin ön planda olduğu plajın atmosferini renklendiren bu aktivite için kurulan platform, bir vinç vasıtasıyla 60 metre yüksekliğe çıkartılıyor. Platforma çıktığınızda hemen atlayış yapmak yerine deneyimli gezginler gibi siz de birkaç saniyeliğine bile olsa durup harika Akdeniz manzarasının tadını çıkartabilirsiniz. Ardındansa kollarınızı açıp kendinizi yerçekiminin kontrolüne bırakabilirsiniz.

Yaz bitmeden Lara Plajı’nda gündüz bungee jumping yapmak, akşamsa çevredeki eğlence olanaklarından yararlanmak istiyorsanız hemen konforlu yolculuğun adresi Kamil Koç’un sunduğu Antalya otobüs bileti seçeneklerini değerlendirin.

Kilyos – İstanbul

İstanbul’da yaşıyorsanız ve “Bungee jumping nasıl yapılır?” sorusu bir süredir aklınızı kurcalıyorsa illa uzak mesafelere seyahat etmeniz gerekmiyor. Çünkü yaz aylarında deniz keyfi yapmak ve eğlenmek isteyen İstanbulluların hafta sonu kaçamakları için vazgeçemedikleri rotalardan biri olan Kilyos’ta, bu ekstrem aktiviteyi deneyimleme imkanı bulabilirsiniz. Atlayış, 55 metre yükseklikten gerçekleştiriliyor. Güvenlik ise diğer rotalarda olduğu gibi son teknoloji ile üretilmiş, en iyi teçhizatlarla sağlanıyor. Bu sayede adrenalin tutkunları zihinlerinde herhangi bir soru işareti olmadan Karadeniz’in soluk kesen manzarası eşliğinde tüm korkularına karşı meydan okuyabiliyor.

Kazlıçeşme – İstanbul

İstanbul’da yaşıyorsanız tercih edebileceğiniz bir rota daha bulunuyor. Dilerseniz Zeytinburnu’na bağlı Kazlıçeşme’ye gidip 100 metrelik platformdan atlayış yapabilirsiniz. Adrenalin tutkunları, diğer rotalardan farklı olarak Kazlıçeşme’ye gittiklerinde yılın daha erken dönemlerinde bungee jumping yapma fırsatı buluyor. Çünkü buradaki platformun kurulmasına neden olan etkinlikler, genelde ilkbahar aylarına denk geliyor. Dolayısıyla eskisi gibi yaza kadar bekleme zorunluluğu ortadan kalmış oluyor.

Eğer çevre illerde yaşıyorsanız Kilyos veya Kazlıçeşme’ye nasıl ulaşacağınız konusunda detaylı planlar kurmanız gerekmiyor. Dilediğiniz zaman Kamil Koç’tan İstanbul otobüs bileti alıp her iki rotaya da konforlu biçimde ulaşabilirsiniz.

İyi eğlenceler dileriz.

En Popüler Ekstrem Sporları Sizler İçin Derledik!

Adrenalin tutkusunu sporla birleştirmek isteyenlerin vazgeçilmezi ekstrem sporlar, spor yapmanın keyfini doruklarda hissettiriyor. İzlerken bile insanın kalp atışlarını yükselten bu sporlar, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de popülerliğini koruyor. Zengin coğrafi...

Kamil Koç Instagram Yarışmaları Sizleri Bekliyor

Sosyal medyanın her geçen gün etkisini arttırdığı günümüz dünyasında Kamil Koç, kullanıcılarla olan yol arkadaşlığını ve fırsatlarını dijitale de taşıyor! Kamil Koç Instagram hesabını takip edenler otobüs bileti kazanmak için yarışmalara katılıyor. Kamil Koç sizi...

Kamil Koç Tarih Turlarının İkincisi Ankara’da Yapıldı

Kamil Koç ile #yolaçıkmayadeğer mottomuzdan hareketle 16 Kasım Cumartesi günü 32 yol arkadaşlarımızla birlikte Ankara için yola çıkmaya değer dedik. Talihli 32 kişiyi de instagram üzerinden yaptığımız yarışmayla binlerce kişi arasından seçtik. Otobüsümüz cumayı...

Sevgililer Günü’nde Gidilecek 5 Yer

14 Şubat Sevgililer Günü dünyanın dört bir yanında aşıkların günü olarak kutlanır. Kökeni Roma'ya dayanan bu gün, sevgililer için ayrı bir önem taşır. 14 Şubat'ı anlamlı kılacak, sevginize sevgi katacak özel rotalar tüm dünyada mevcut. Ülkemizde de bu özel yerlerden...

2020 Resmi Tatil Günleri

Resmi tatiller, yoğun geçen iş hayatından ve gündelik işlerden ufak bir ara vererek uzaklaşma ve dinlenme fırsatı veriyor. Bu nedenle birçok kişi yeni bir yıl geldiğinde ilk olarak takvime bakıp resmi tatillerin hangi günlere denk geldiğini öğrenmek istiyor....