Otobüs yolculuğu konusunda rahatlık, konfor ve uygun fiyatlı bilet konularının yanında çoğu kişinin aklını kurcalayan bir nokta da bagaj kullanım hakkıdır. Özellikle uzun süreli bir tatile giderken, aile ziyaretleri için memlekete dönerken ya da özel olarak başka bir şehirden alınan eşya eve getirilirken otobüste bagaj hakkı konusu yolcuların kafasında büyük bir soru işareti oluşturur.

Bagaj hakkı kurallarına uymayan yük eşyaları otobüse alınmayacağı için ü yolcuların bu konuda daha önceden bilgi sahibi olarak otobüs bileti almaları önerilir. Aksi takdirde yolcular ya eşyalarından vazgeçmek zorunda kalabilirler ya da tekrar bilet almaları gerekebilir. Kamil Koç, her konuda olduğu gibi bagaj hakkı için de yolculara şirket tarafından belirlenen kurallar doğrultusunda geniş bir hizmet yelpazesi sunar. Yolcular için bagajlarının ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan Kamil Koç, bu kuralları belirlerken diğer yolcuların güvenlikleri ve özgürlüklerini de düşünerek hareket eder. Bunun sonucunda bagajların ağırlıkları ve taşınabilecek eşyaların türleri belirlenmiştir. Ayrıca Kamil Koç bagajların hem yolculuk sırasında hem de yolculuk sonrasında güvenliğini sağlamak, bir sorun olduysa bu sorunu çözmek gibi müşteri odaklı çözümler de sunar.

Kamil Koç’ta Bagaj Hakkı

Kamil Koç bagaj hakkı ne kadar diye merak ediyorsanız; sorunuzun cevabı her yolcu için 30 kg’dır. Bu sınırı aşan bagajlar için yolcular ekstra bagaj ücretine tabi tutulur. Kamil Koç ekstra bagaj ücreti için söz konusu yolcuya bir makbuz da vererek bu durumu kayıt altında tutar.

Bagaj Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bagaj elbette ki yolcular için son derece önem taşır. Parasal değerinin yanında kimi zaman manevi değeri de olan eşyalar bagaj içinde taşındığı için dikkat edilmesi gereken konular vardır.

  • Öncelikle bagajınızda mücevher, para, cep telefonu, bilgisayar, doküman gibi değerli eşyalar taşımamanız gerekir. 
  • Bagajınızı teslim etmeden önce, yolcuların güvenliğini tehlikeye atabilecek eşyalar taşımadığınızdan emin olmalısınız. Bu tarz eşyalar sizin güvenliğiniz için de büyük risk taşır ve kabul edilemeyebilir.
  • Otobüse binmeden önce tamamen sizin sorumluluğunuz altında olacak bir el bagajı da hazırlamanızda fayda var. Bu çantada, varsa kullanmanız gereken hapları, kimliğinizi, cüzdanınızı ve diğer değerli eşyaları taşıyabilirsiniz. Bu gibi her an yanınızda olması gereken eşyaları bu çantanın içine koyarak acil durumlarda kolayca ulaşabilirsiniz.
  • İçinde değerli eşyalarınızın olduğu el çantanızı özellikle mola yerlerinde herhangi olumsuz bir duruma karşı asla yanınızdan ayırmamalısınız.

Kamil Koç Bagaj Taşıma Kuralları

Kamil Koç bagaj taşıma kuralları yasalarla belirlenmiştir. Yolcuların yanlarına aldıkları ve bagaj kısmına bıraktıkları bagajların nitelikleri ve sınırları bu yasalara uygun olmalıdır. Patlayıcı, yanıcı, yakıcı, bulaşıcı, radyoaktif ve benzeri maddeler; ateşli silahlar; sivri ve keskin uçlu eşyalar; kimyasal, biyolojik ve zehirli maddeler; çamaşır makinesi, televizyon gibi elektronik eşyalar yasaklı ürünlerdir. Bu ürünlere sahip olan yolcuların bagajları kabul edilmez.

Bunlarla beraber bazı durumlarda Kamil Koç, bagaj kabul etmeme hakkına da sahiptir. Seyahat sırasında kırılabilecek eşyalar, mal ve kişilere zararlı olabilecek maddeler, uygunsuz paketlenen bagajlar, ağırlık ve boyut olarak kara yolu taşımacılığına uygun olmayan ürünler ve koltuk altına ya da baş üstü dolaplarına yerleştirilemeyen bagajlar Kamil Koç tarafından bagaj taşıma reddine uğrayabilir.

Taşıma Sırasında Oluşan Bagaj Aksaklıkları

Kimi zaman bagajlarda oluşan kaybolma ya da hasar alma gibi durumlar için yolculuk sonrasında Kamil Koç ile irtibata geçilerek konu üzerine çeşitli çalışmalar başlatılabilir. Yolcularına üst düzey hizmet vermeyi amaçlayan Kamil Koç, bu gibi durumlarda rapor tutarak sorunu en faydalı yolla çözmek için çalışmalar yürütür.

Siz de konfor ve rahatlığın yanında hem kendinizin hem de bagajınızın güvende olduğu bir yolculuk istiyorsanız, gideceğiniz yere Kamil Koç otobüs bileti alarak aradığınız yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz. Kamil Koç bagaj hakkı konusunda daha detaylı bilgi için linke tıklayarak web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

En Popüler Ekstrem Sporları Sizler İçin Derledik!

Adrenalin tutkusunu sporla birleştirmek isteyenlerin vazgeçilmezi ekstrem sporlar, spor yapmanın keyfini doruklarda hissettiriyor. İzlerken bile insanın kalp atışlarını yükselten bu sporlar, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de popülerliğini koruyor. Zengin coğrafi...

Kamil Koç Instagram Yarışmaları Sizleri Bekliyor

Sosyal medyanın her geçen gün etkisini arttırdığı günümüz dünyasında Kamil Koç, kullanıcılarla olan yol arkadaşlığını ve fırsatlarını dijitale de taşıyor! Kamil Koç Instagram hesabını takip edenler otobüs bileti kazanmak için yarışmalara katılıyor. Kamil Koç sizi...

Kamil Koç Tarih Turlarının İkincisi Ankara’da Yapıldı

Kamil Koç ile #yolaçıkmayadeğer mottomuzdan hareketle 16 Kasım Cumartesi günü 32 yol arkadaşlarımızla birlikte Ankara için yola çıkmaya değer dedik. Talihli 32 kişiyi de instagram üzerinden yaptığımız yarışmayla binlerce kişi arasından seçtik. Otobüsümüz cumayı...

Sevgililer Günü’nde Gidilecek 5 Yer

14 Şubat Sevgililer Günü dünyanın dört bir yanında aşıkların günü olarak kutlanır. Kökeni Roma'ya dayanan bu gün, sevgililer için ayrı bir önem taşır. 14 Şubat'ı anlamlı kılacak, sevginize sevgi katacak özel rotalar tüm dünyada mevcut. Ülkemizde de bu özel yerlerden...

2020 Resmi Tatil Günleri

Resmi tatiller, yoğun geçen iş hayatından ve gündelik işlerden ufak bir ara vererek uzaklaşma ve dinlenme fırsatı veriyor. Bu nedenle birçok kişi yeni bir yıl geldiğinde ilk olarak takvime bakıp resmi tatillerin hangi günlere denk geldiğini öğrenmek istiyor....