Adrenalin tutkusunu sporla birleştirmek isteyenlerin vazgeçilmezi ekstrem sporlar, spor yapmanın keyfini doruklarda hissettiriyor. İzlerken bile insanın kalp atışlarını yükselten bu sporlar, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de popülerliğini koruyor. Zengin coğrafi koşulları sayesinde birçok ekstrem spora imkan tanıyan Türkiye, hem yerli hem de yabancı sporcuların dikkatini çekiyor. Siz de bu sporlara meraklıysanız bu yazıdan sonra kendinize en uygun branşı seçerek gitmeniz gereken şehir için Kamil Koç’tan bir otobüs bileti alın, maceranın sınırlarını zorlayın!

Düşmek Hiç Bu Kadar Zevkli Olmamıştı: Bungee Jumping

 

En popüler ekstrem sporlar arasında yer alan bungee jumping, kendinizi boşluğa bıraktığınız an başlayan üst düzey heyecanla size eşsiz bir deneyim yaşatıyor.

Bungee jumping, sporcuların yüksek bir noktadan kendilerini boşluğa bırakmaları ile yapılır. Esnek bir iple belli bir yapı ya da yamaca bağlanan sporcular, kendilerini boşluğa bırakarak ipin esnekliği sayesinde yere yakın en uç noktaya gelerek tekrardan yukarı doğru ivme kazanırlar.

Türkiye’de bungee jumping yapılan yerler; Antalya, İstanbul, Muğla ve İzmir’dir. Bu noktalarda doğal oluşumlardan ziyade vinç kullanılır.

Daha fazlası için “Türkiye’de Bungee Jumping Yapabileceğiniz 5 Yer” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gizli Dünyalara Dalış: Mağara Dalışı ve Tüplü Dalış

 

Sualtı dünyasını keşfetmenin en iyi yolu tüplü dalıştır. Eşsiz güzelliklerin olduğu bu dünyaya tanıklık etmek isteyen sporcular, su altında yaşamsal faaliyetlerini devam ettirmelerini sağlayacak profesyonel dalış ekipmanlarıyla dalışlar gerçekleştirir. Türkiye’de tüplü dalış yapılan yerler arasında Fethiye, Çeşme, Bodrum, Kalkan ve Minnoş Adası en çok tercih edilenlerdir. Mağara dalışı ise su altı mağaralarına yapılan dalışa verilen isimdir. Eşsiz bir ekosistem ve atmosfere sahip olan bu su altı mağaraları, dalışçılar için muazzam bir deneyimdir.

Türkiye’de mağara dalışı nerelerde yapılır diye düşünüyorsanız, araştırmanız gereken ilk yer Muğla’dır. Marmaris ve Anamur arasındaki bölge, mağara dalgıçlarının en sık tercih ettiği yerlerdendir. Siz de denizlere aşık bir gezginseniz, Muğla otobüs bileti ile bu ekstrem sporun heyecanına katılabilirsiniz.

Daha fazlası için “Derinlerdeki Dünya’yı Keşfet: Mağara Dalışı” yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Adım Adım Daha Yükseğe: Dağcılık

 

Dağlarda yürüyüş ve kamp yapmanın yanında dik yamaçlara tırmanmanın da yer aldığı dağcılık sporu, adrenalinin en yüksek olduğu sporlardan bir tanesidir. Türkiye’de dağcılık yapılan yerler arasında en çok tercih edilen noktalar Geyikbayırı (Antalya), Aladağlar (Niğde), Kaynaklar (İzmir), Bafa Gölü (Muğla), Çitbidi (Antalya), Kaçkarlar (Rize), Ballıkayalar Kanyonu (Bursa), Datça (Muğla) ve Uzundere (Erzurum)’dir. Dağ konusunda zengin bir yapıya sahip Türkiye, dağcılar için eşsiz bir nimettir. Artan rakımda insan vücudunun dengesini korumak için özel tasarlanan giysiler, uzun bir zaman aldığı için çadır gibi kamp malzemeleri ve tırmanış için gerekli ekipmanlar eşliğinde yapılır.
Nehir Boyu Heyecan: Rafting

 

Rafting, her ne kadar dikkatli olmak gerekse de özel bir profesyonellik gerektirmediği için birçok sporsever tarafından denenen bir spordur. Akış debisi bakımından güçlü nehirler üzerinde bir bot ve katılımcılara verilen kürekler yardımıyla, profesyonel bir uzman eşliğinde yapılan rafting ülkemizde son derece popülerdir. Türkiye’de rafting yapılan yerler denince akla gelen ilk şehir Rize’dir. Fırtına Deresi’nde heyecanın doruklara ulaştığı anlar, size Rize otobüs bileti almanız için yeterli bir sebep olabilir.

Gökyüzünün de Heyecanın da Sınırı Yok: Yamaç Paraşütü

 

Serbest paraşütlerle bir yamaçtan havalanarak yapılan yamaç paraşütü, hem yerli hem yabancı turistlerin göz bebeği. Eğer tecrübesizseniz profesyonel bir eğitmen eşliğinde yapacağınız yamaç paraşütü ile gökyüzünde heyecanın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Türkiye’de yamaç paraşütü yapılacak yerler arasında Muğla, Erzincan, Adıyaman, Antalya ve Denizli en sık tercih edilen lokasyonlardır. 

En Popüler Ekstrem Sporları Sizler İçin Derledik!

Adrenalin tutkusunu sporla birleştirmek isteyenlerin vazgeçilmezi ekstrem sporlar, spor yapmanın keyfini doruklarda hissettiriyor. İzlerken bile insanın kalp atışlarını yükselten bu sporlar, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de popülerliğini koruyor. Zengin coğrafi...

Kamil Koç Instagram Yarışmaları Sizleri Bekliyor

Sosyal medyanın her geçen gün etkisini arttırdığı günümüz dünyasında Kamil Koç, kullanıcılarla olan yol arkadaşlığını ve fırsatlarını dijitale de taşıyor! Kamil Koç Instagram hesabını takip edenler otobüs bileti kazanmak için yarışmalara katılıyor. Kamil Koç sizi...

Kamil Koç Tarih Turlarının İkincisi Ankara’da Yapıldı

Kamil Koç ile #yolaçıkmayadeğer mottomuzdan hareketle 16 Kasım Cumartesi günü 32 yol arkadaşlarımızla birlikte Ankara için yola çıkmaya değer dedik. Talihli 32 kişiyi de instagram üzerinden yaptığımız yarışmayla binlerce kişi arasından seçtik. Otobüsümüz cumayı...

Sevgililer Günü’nde Gidilecek 5 Yer

14 Şubat Sevgililer Günü dünyanın dört bir yanında aşıkların günü olarak kutlanır. Kökeni Roma'ya dayanan bu gün, sevgililer için ayrı bir önem taşır. 14 Şubat'ı anlamlı kılacak, sevginize sevgi katacak özel rotalar tüm dünyada mevcut. Ülkemizde de bu özel yerlerden...

2020 Resmi Tatil Günleri

Resmi tatiller, yoğun geçen iş hayatından ve gündelik işlerden ufak bir ara vererek uzaklaşma ve dinlenme fırsatı veriyor. Bu nedenle birçok kişi yeni bir yıl geldiğinde ilk olarak takvime bakıp resmi tatillerin hangi günlere denk geldiğini öğrenmek istiyor....