Resmi tatiller, yoğun geçen iş hayatından ve gündelik işlerden ufak bir ara vererek uzaklaşma ve dinlenme fırsatı veriyor. Bu nedenle birçok kişi yeni bir yıl geldiğinde ilk olarak takvime bakıp resmi tatillerin hangi günlere denk geldiğini öğrenmek istiyor. Sonrasında ise sıra hangi rotaya gidileceğine karar vermeye geliyor.  Ancak siz birkaç dakikanızı bu yazıya ayırarak hem 2020’deki tüm resmi tatillerin hangi günlere denk geldiğini hem de bu tarihlerde Kamil Koç otobüs seferleriyle nerelere gidebileceğiniz hakkında ipuçlarını kolayca öğrenebilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan, 2020 yılında perşembe gününe denk geliyor. Eğer cuma günü izin alırsanız, doğanın tüm güzelliğini cömertçe sergilediği bu ilkbahar ayında dört günlük dolu dolu tatil deneyimi yaşama imkânı bulabilirsiniz.

Bu dört günü güneşin tadını çıkartarak geçirmek isterseniz Kamil Koç’un Antalya, İzmir ya da Muğla otobüs bileti seçeneklerini değerlendirmeye öncelik verebilirsiniz. Daha sakin ve yemyeşil bitki örtüsüyle çevrili rotalara seyahat etmeyi arzularsanız Amasra, Sinop gibi seçeneklere yönelebilirsiniz.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Tıpkı 23 Nisan gibi 1 Mayıs da 2020 yılında gezginlere büyük kentlerin bunaltıcı atmosferinden uzaklaşma fırsatı veriyor. Çünkü Emek ve Dayanışma Günü bu sene cumaya denk geldiğinden hem aileler hem de sırt çantalı gezginler için üç günlük seyahat imkânı doğuyor. Dilerseniz bu süreyi çocuklarınız ile birlikte geçirebileceğiniz ara ‌tatilde (sömestr) gezilecek yerler listenizde yer alan yerlere gitme fırsatı yakalayabilirsiniz.

1 Mayıs için tatil hayalleri kurarken yaz havasına erkenden girmek için Datça, Alanya ve Alaçatı’ya gitmeyi düşünebilirsiniz. Kültürel açıdan daha doyurucu bir tatil deneyimi yaşamak adına mutfak kültürü ve tarihi birikimiyle dikkat çeken Mardin, Hatay gibi rotalara öncelik tanıyabilirsiniz. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
 

2020 resmi tatil günleri gündeme geldiğinde, “19 Mayıs tatili ne zaman?” sorusu akla gelen bir diğer konu oluyor. Eğer bu sorunun cevabını bulmak için takvime bakacak olursanız, 19 Mayıs’ın salı gününe denk geldiğini görebilirsiniz. Haliyle ilkbahar mevsiminin son resmi tatili için tek günlük tatil programı hazırlayabilirsiniz. Alternatif olarak tatil sürenizi pazartesiyi içine alacak şekilde dört güne çıkartabilirsiniz.

Pazartesi izin alıp tatil sürenizi uzatırsanız, Karadeniz bölgesindeki birbirinden güzel rotalara seyahat etmeye öncelik verebilirsiniz. Özellikle Kamil Koç’un ekonomik otobüs seferleri vasıtasıyla konforlu yolculuk imkanı bulabileceğiniz Artvin, Rize ve Trabzon yılın bu döneminde konuklarına birbirinden güzel aktivite fırsatları sunuyor.

Doğu Anadolu’da Erzincan ve Erzurum, Güneydoğu’da ise Diyarbakır ile Gaziantep gerek kültürel zenginlikleri gerekse de köklü tarihleriyle ziyaretçilerine keyif dolu tatil deneyimleri yaşatıyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı

2020 yılındaki resmi tatiller arasında yalnızca 30 Ağustos Zafer Bayramı hafta sonuna denk geliyor. Bu durum nedeniyle yaşadığınız şehrin yakınındaki, hafta sonu kaçamağı için ideal rotalara yönelmek, en akıllıca hareket gibi duruyor. Özellikle Kıyı Ege ve Marmara’nın doğusu, bu konuda ziyaretçilerine sayısız seçenek sunuyor.

Tatilinizi Didim, Çeşme ya da Assos gibi rotalarda geçirebilirsiniz. Termal kaynakları ile ünlü Sapanca ve Yalova da bu dönemde seyahat edilebilecek yerler arasında başı çekiyor. Konu hafta sonu kaçamağı olunca Abant, Mudanya ve Pamukkale’yi de unutmamak gerekiyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

2020 yılında perşembe günü kutlanacak resmi bayramların sonuncusu olan 29 Ekim, birçok gezgin için yıl sonunda çıkılabilecek dört günlük tatil anlamına geliyor. Sonbaharın büyüleyici güzelliğini gözler önüne seren bu dönemde dilerseniz Ege ve Akdeniz kıyılarına seyahat edebilirsiniz. Böylece Marmaris, Bodrum gibi yazın cıvıl cıvıl olan sahil yerleşimlerinde sakin atmosferin tadını çıkartıp bolca dinlenebilirsiniz.

29 Ekim özelinde seyahat rotaları araştırması yaparken kültürel açıdan zengin kentlere ağırlık verebilirsiniz. Bu açıdan Bursa, İstanbul ve Ankara ziyaretçilerine bilgi dağarcıklarını genişletebilecekleri sayısız mekan ve deneyim sunuyor. Hatta Kamil Koç aracılığıyla otobüs bileti alıp köklü tarihe sahip Malatya ya da Adana’ya güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

En Popüler Ekstrem Sporları Sizler İçin Derledik!

Adrenalin tutkusunu sporla birleştirmek isteyenlerin vazgeçilmezi ekstrem sporlar, spor yapmanın keyfini doruklarda hissettiriyor. İzlerken bile insanın kalp atışlarını yükselten bu sporlar, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de popülerliğini koruyor. Zengin coğrafi...

Kamil Koç Instagram Yarışmaları Sizleri Bekliyor

Sosyal medyanın her geçen gün etkisini arttırdığı günümüz dünyasında Kamil Koç, kullanıcılarla olan yol arkadaşlığını ve fırsatlarını dijitale de taşıyor! Kamil Koç Instagram hesabını takip edenler otobüs bileti kazanmak için yarışmalara katılıyor. Kamil Koç sizi...

Kamil Koç Tarih Turlarının İkincisi Ankara’da Yapıldı

Kamil Koç ile #yolaçıkmayadeğer mottomuzdan hareketle 16 Kasım Cumartesi günü 32 yol arkadaşlarımızla birlikte Ankara için yola çıkmaya değer dedik. Talihli 32 kişiyi de instagram üzerinden yaptığımız yarışmayla binlerce kişi arasından seçtik. Otobüsümüz cumayı...

Sevgililer Günü’nde Gidilecek 5 Yer

14 Şubat Sevgililer Günü dünyanın dört bir yanında aşıkların günü olarak kutlanır. Kökeni Roma'ya dayanan bu gün, sevgililer için ayrı bir önem taşır. 14 Şubat'ı anlamlı kılacak, sevginize sevgi katacak özel rotalar tüm dünyada mevcut. Ülkemizde de bu özel yerlerden...

2020 Resmi Tatil Günleri

Resmi tatiller, yoğun geçen iş hayatından ve gündelik işlerden ufak bir ara vererek uzaklaşma ve dinlenme fırsatı veriyor. Bu nedenle birçok kişi yeni bir yıl geldiğinde ilk olarak takvime bakıp resmi tatillerin hangi günlere denk geldiğini öğrenmek istiyor....