Yaz tatili için geri sayım başlamışken tatil planları yapılmaya başlandı. Akdeniz sahilleri mi, yoksa Ege kıyıları mı ya da Karadeniz’in sakinliği mi diye düşünenler için aile tatili yapabilecekleri ucuz tatil rotalarını seçtik.

Datça

Aile tatili yapmak isteyenlere en uygun tatil bölgeleri beldelerdir. Hem doğayla iç içe olursunuz, hem de aile ve çocukların aynı anda eğlenebilecekleri bir yaz tatili imkânı sunuyor. Her keseye uygun butik otel seçeneği de rahat ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz bir tatil geçirebilmenizin garantisini veriyor. Can Yücel’in memleketi Datça, tatil için gidenleri kendine hayran bırakacak ve şiir yazdıracak kadar güzel. Şair de boşuna gelmemiş ya buralara; Datça’nın denizine, suyuna, havasına âşık olmuş. Bir yüzü Ege’ye diğer yüzü Akdeniz’e bakan Datça, bereketli toprağına, sakin denizine, tarihî geçmişine usta şair Can Yücel’i de eklemiş.

Türkiye’nin en güneybatı ucunda yer alan Datça, hem üretim hem de doğal güzellikler açısından oldukça bereketli. Halkın çoğu yıllardır tarımla uğraşıyor. Kimi zeytinyağı üretiyor kimi badem satıyor. Yıllar ilerleyip de Datça’nın doğal güzelliği keşfedilince, geçim kaynağına turizm de ekleniyor. Küçük işletmeler açan Datça sakinleri Özel Çevre Koruma Bölgesi kabul edilen ilçenin doğal yapısı bozulmadan gelişmesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Can Yücel’in evinin de bulunduğu Eski Datça’nın tarihini taşıyan taş yapılı binalarında bunun yansımalarını görmek mümkün. Ancak asıl tarih ilçenin dağlarında, Antik Knidos Kenti’nde yatıyor. Dik yamaçlarda kurulmuş antik kent ilçeyi bir tiyatro gibi altına sermiş. Kentin tepesinde mevsim ve zamanı gösteren bir güneş takvimi bulunuyor. Apollon ve Afrodit tapınaklarının da bulunduğu antik kentin kalıntıları arasında sabah güneşini selamlamak Datça’nın en muazzam anlarından biri olarak hafızalara kazınıyor.

İrili ufaklı koylarda denizin keyfini çıkarmak için Muğla otobüs bileti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin en güneybatı ucunda yer alan Datça, hem üretim hem de doğal güzellikler açısından oldukça bereketli.

Safranbolu

Oyuncak bir şehir Safranbolu. Dört bir yanımızın çok katlı beton binalarla çevrildiği bir dönemde irili ufaklı, ahşap evleriyle gerçek olamayacak kadar güzel bir tatil bölgesi. Ahşap evlerin bir kısmı butik otel olarak hizmet veriyor. Yaz tatili beklentisi denizden yana olmayanlar ve aile tatili yapmak isteyenler için tercih edilebilir bir rota. Denizden uzak bölgelerde piyasa daha uygundur bu nedenle birçok ziyaretçi burayı ucuz tatil için tercih ediyor.

Safranbolu’yu dolaşmak için en iyi yöntem hiç şüphesiz ki yürümek. Birkaç nokta dışında şehrin gezilip görülmesi gereken hemen hemen her yerine yürüyerek ulaşılabiliyor. Safranbolu’da kaybolmaktan korkmadan sokaklarda gezmenin keyfine varın. Öyle ki akşamın ilerleyen saatlerine kadar açık olan dükkânlar dolup taşıyor. Çit baskı örtülerin, envai çeşit lokumların, safranlı kolonyaların, türlü çeşit hediyelik eşyaların satıldığı çarşıda pek çok hediyelik eşya bulabilirsiniz. Bakırcılar ve Demirciler Çarşısı kilit ustalarının, bakır ustalarının, demir ustalarının yan yana sıralandığı çarşı, Akçasu Kanyonu üzerine yapılan bir kemer üzerine sıralanmış küçük dükkânlardan oluşuyor. Kapı tokmaklarının, fenerlerin, şamdanların sıralandığı dükkânlarda ustalar bir yandan çalışırken bir yandan da meraklılarına işlerinin inceliklerini anlatıyorlar. Kilitlerin hikâyelerini merak ediyorsanız siz de bu ustalara kulak vermeyi ihmal etmeyin.

Bu oyuncak şehrin sokaklarında dolaşmak paha biçilemez, Safranbolu seferleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tıklayın.

Safranbolu, yaz tatili beklentisi denizden yana olmayanlar ve aile tatili yapmak isteyenler için tercih edilebilir bir rota.

Marmaris

Yaz aylarının değişmeyen tatil durakları Marmaris, güneşi özleyenleri kıyılarına çağırıyor. Burası çoğu insanın içinde yatan sahil kenti özlemini birkaç günlük tatil ile de olsa bir an olsun azaltıyor. Deniz kenarında eğlenceli bir yaz tatili düşleyenlerin, denize nazır salaş bir kafede, hayallere dalmak isteyenlerin; aile tatili için uygun yer arayanların gönlüne göre vakit geçirebileceği Marmaris’e hoş geldiniz.

Marmaris ilçe merkezi, sahil kafelerinde ve eğlence merkezlerinde zaman geçirmek isteyenler için ideal bir durak. Yine de hatırlatmakta fayda var, yabancı turistlerin adeta akın ettiği haziran-eylül ayları arasında oldukça yoğun, biraz da bunaltıcı olabiliyor. Kalabalık bir şehir hayatını sevenler içinse bu kalabalık ilçeye renk katıyor. Palmiyelerle kaplı sahil şeridinde havlusunu, kitabını kapan tatilciler ağaçların altına kurulup güneşin ve denizin tadını çıkarabiliyorlar. Koylara gidecek vakitleri olmayanlar ya da ilçenin yerlileri, merkezden uzaklaşmadan bu ayaküstü plajda serinleyebiliyor. Güneşin kavurucu sıcağından bunalanlar için de limana yanaşmış tekneler hazır bekliyor. Cennet Adası, Turunç, Fosforlu Mağara ve Kumlubük’ü merak edenler, günübirlik turlar için kullanılan bu teknelerle keşfe çıkabilirler. Konaklama seçeneğinin çok olduğu ilçede lüks tatil köyü tercih edilebileceği gibi sevimli butik otel de özellikle aile tatili yapanlar için konaklamaya oldukça elverişli.

Eşsiz doğa manzarası eşliğinde kendinize soğuk sulara atmak istiyorsanız, uygun Marmaris otobüs bileti için hemen tıklayın.

Palmiyelerle kaplı sahil şeridinde havlusunu, kitabını kapan tatilciler ağaçların altına kurulup güneşin ve denizin tadını çıkarabiliyorlar.

Bir Günlük Bursa Gezisinde Görebileceğiniz 9 Turistik Durak

Kitaplara sığmayan tarihi, bakmalara doyum olmayan doğal güzelliği ve tadı damaklarda kalan lezzetli yemekleri ile benzersiz bir kültür birikimidir Bursa. Dünyada yaşanabilir kentler arasında yer alan kent her zaman güzel ve görkemli. Biz de bu güzellikleri henüz...

BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ

Genç nesil, “Bir Delinin Hatıra Defteri”ni Genco Erkal’dan izleme şansına erişemedi. Bu açıdan kendini şanssız hissedenler de yok değildi ama birçoğu hâlâ umutluydu. Tekrar sahnelenmesinin olanaksız olacağı ihtimalini göz ardı edip bir ihtimal, belki bir gün yeniden...

Milyonfest Dalaman’ın Festival Programı Açıklandı

Milyon Yapım'ın “Milyonfest” markasıyla ilk franchise festivali olan Milyonfest Dalaman, bu yıl ilk kez 2-3-4-5 Ağustos tarihlerinde 4 gün boyunca ülkemizin en gözde tatil ve turizm yörelerinden biri Dalaman Kayacık Sahili’nde gerçekleşecek. Dalaman seyahati için...

ÇOCUKLU SEYAHAT EDENLER İÇİN İPUÇLARI

Bebeğinizi dünyaya getirdiğiniz andan beri onunla ilk defa seyahate çıkacaksınız. En az 6 saat sürecek bir otobüs yolculuğu sırasında bebeğinizin sıkılacağını, hasta olacağını ya da bütün yolculuk boyunca ağlayacağını düşünüp afakanlar basıyor, bebek yolculuğu...

Yunanistan’da Ne Yenir?

Ege’nin karşı kıyısına boylu boyuna uzanan Yunanistan ile ortak noktamız sadece Ege Denizi değil. Yaşam tarzları ve mutfak kültürlerimiz de birbirine oldukça yakın. Karayoluyla bile çok kısa ve rahat bir şekilde ulaşım olanağı bulunan ülkenin farklı lezzetleri...