Gökçeada

Gökçeada blogger’ların adeta akınına uğrayan bir tatil yeri. Adanın ziyaretçileri ağırlıklı olarak fotosafari için geliyor. Çünkü adanın sunduğu muhteşem manzara mutlaka kayda geçmeli. Bloggerların burayı sık ziyaret etme nedeniyse hem sıradan tatil yörelerinden kaçmak hem de doğayla iç içe bir tatil geçirmek. Öyle ki neredeyse tüm gezgin blogger Gökçeada’yı gezip görmüş, hayran kaldıkları ada hakkında gezi yazısı yazmışlardır. Şimdi gelelim Gökçeada’nın neden bu kadar çok sevildiğine. Rum köyleri, mükemmel sahilleri, dibek kahvesi vs. var. Evet gerçekten var, ancak bu turist çeken simgelerin arkasında çok güzel bir doğa ve tarih yatıyor.

Adaya gitmişken muhteşem gün batımını izlememek olmaz. En güzel gün batımı manzarası Yıldız Koyu’nda ya da Tepeköy’de seyredilebilir. Yaz aylarının kuraklığını hissetmeden yaşayan adada 40 m. Yükseklikten dökülen Marmaros Şelalesi ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Gezgin grubun çok bilmediği bir şelale olmakla birlikte gitmeyenler bin pişman olduğu söyleniyor. Ekolojik yaşamı sevenler için Şirinköy, Uğurlu ve Eşelek’i tavsiye ediyoruz. Organik tarım seferberliği olan köylerde tatil dönüşü karpuz, domates kucaklayıp dönebilirsiniz.

Bitirmeden; blogger’ların anlatmakla bitiremediği sakızlı muhallebi ve badem kurabiyesinden de bahsedelim. İyisinin Zeytinli Köyü’nde yapıldığı söylenen sakızlı muhallebi, sıkı gurmelerin takibinde. Efi de denen bademli kurabiye ise merkezde rahat bulunabiliyor. Kurabiyenin yiyenin bir daha yemek isteyeceği kadar lezzetli olduğunu blogger’lardan öğreniyoruz. Gökçeada seyahatiniz için Çanakkale’ye gelip, oradan teknelerle geçiş yapabilirsiniz.

Şehir yaşamından uzaklaşmak bir Çanakkale otobüs bileti kadar yakınınızda.

Gökçeada blogger’ların adeta akınına uğrayan bir tatil yeri. Adanın ziyaretçileri ağırlıklı olarak fotosafari için geliyor.

Urla

Büyük şehirde yaşayanların her zaman içinden geçirdiği, Ege kasabasına yerleşme düşüncesini herkes bilir. Hayalini kurduğumuz bu Ege kasabası Urla’ya çok benziyor. Sessiz ve sakin, hayattan çok beklentisi olmayıp elindekilerle yetinmeni sağlayacak, doğal ve katıksız bir ilçe. Sade yaşamı benimseyen doğa tutkunu ve gezgin bloggerlar Urla’ya adeta hayran. Bu nedenle nereyi gezerlerse gezsinler sadece tatil için değil, yerleşmek için hep burayı adres gösteriyorlar.

Ege’nin tüm güzelliklerini görebileceğimiz Urla’da gurme tatlarla başlayan Ege kahvaltısı ve sonrasında yiyeceğiniz katmerle damaklarınızı şenlendirebilirsiniz. Sanat Sokağı’nda bir fincan kahve içip, etkinlikleri takip etmek ve ilçenin nostaljik havasını solumak, enginarından zeytinine kadar türlü doğal sebzelerin tadına varmak… Bu mükemmel bir tatil değil de nedir?

Bir Ege kasabası hayali kuruyorsanız İzmir otobüs seferlerimizi incelemek için tıklayın.

Sade yaşamı benimseyen doğa tutkunu ve gezgin bloggerlar Urla’ya adeta hayran. Bu nedenle nereyi gezerlerse gezsinler sadece tatil için değil, yerleşmek için hep burayı adres gösteriyorlar.

Kabak Koyu

Fethiye’de bulunan Kabak Koyu, izole bir bölgede yer alıyor. Blogger’ların burayı tercih etmesinin temel nedeni de kalabalıktan uzak bir tatil seçeneği sunuyor olması. Kamp yapmaktan hoşlanan tatilciler berrak denizin birkaç metre gerisinde uyuyabiliyorlar. Bu nedenle sessizliğin ve huzuru hissedebileceğiniz bir tatil imkanı sunuyor. Güzelliklere erişmek her zaman biraz zordur. Kabak’a ulaşım da biraz zorlayıcı olabilir, Fethiye seyahati sonrasında otogardan inip Kabak’a giden dolmuşlara binmeniz gerekir. Sonrası bol gurme tatlar, sosyal medya kaygısı gütmeden çekilen fotoğraf kareleri ve bol eğlence.

Kamp yapmaktan hoşlanıyorsanız Kabak Koyu tam size göre, sakin bir tatil deneyimi için Fethiye seferleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kapadokya

Bazı şehirlere gidersin sana yazıya dökecek tek bir malzeme bile vermez. Bazı şehirlere gidersin gördüklerini o an yazman gerekecek kadar hayranlık uyandırır. Gezgin Blogger’ların çok sık tercih ettiği Kapadokya bunlardan biri. Gezi yazısı için oldukça malzeme veren Kapadokya üzüm bahçeleriyle, peri bacalarıyla, Kapadokya festivali ile, nostaljik havasıyla tam bir seyir şehri. Bu seyir şehrini balon turu yaparak yukarıdan görmek de unutulmaz bir deneyim sunuyor. Blogger’ların Kapadokya tatil planına mutlaka koymamız gerektiğini söyledikleri balon turunu siz de deneyimleyebilirsiniz. Yılda yaklaşık 300 bin kişinin yaşadığı balon turu macerası bambaşka açıdan bir Kapadokya sunuyor. Milyonlarca yıl önce meydana gelen bir dizi doğa olayının büyüleyici etkileri, ayaklarınızın altında kilometrelerce uzanıyor. Bu deneyimi yerinde yaşamak için Kapadokya yollarına düşmek ne güzel.

Peri bacalarının masalsı görünümüne şahit olmak isterseniz Nevşehir seferleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Gezi yazısı için oldukça malzeme veren Kapadokya üzüm bahçeleriyle, peri bacalarıyla, Kapadokya festivali ile, nostaljik havasıyla tam bir seyir şehri.

Kamil Koç Gurme Turları Konya’da Devam Ediyor!

Seyahat etmenin en güzel özelliklerinden biri yeni yerler keşfetmenin ve farklı lezzetleri tatmak. Yöresel lezzetler, ev yapımı yemekler ve çok daha fazlası her yeni seyahatin bir başka çekici yanı. 93 yıldır sizi gitmek istediğiniz rotalarla buluşturan Kamil Koç,...

Hatay’da Nereye Gidilir? Ne Yenir?

Farklı kültürlere ev sahipliği yapan bölgeler, bu kültürlerin mutfakları ile gastronomi zenginliğini de artırıyor. Binlerce yıldır çok farklı milletleri ve dinleri barındıran Hatay ise Türkiye'de bunun en net örneğini oluşturuyor. Farklı milletlere ev sahipliği yapan...

Eskişehir’de Eğlenceli Bir Hafta Sonu İçin Bilmeniz Gerekenler

Eskişehir, Avrupai görünümü ile son yıllarda adından sıkça söz ettiriyor. Popülaritesi arttıkça, özgün atmosferini deneyimlemek isteyen gezginler kente daha fazla ilgi gösterir hale geliyor. Konumu nedeniyle hafta sonu tatilleri için ideal destinasyonlar arasına adını...

Babalar Gününde Hafta Sonu Gezilecek Yerler

Babalar Günü yaklaşıyor. Dolayısıyla hediye alma telaşı da doruk noktasına ulaşıyor. 2019 yılında bu özel günü unutulmaz kılmak için babanıza birlikte hoş vakit geçireceğiniz bir tatil hediye edebilirsiniz. Bunun için nereyi seçeceğiniz konusunda ipuçlarına ihtiyaç...

Konya’da Gezilecek Yerleri Sizin İçin Araştırdık

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya, sadece yüzölçümü ile değil, tarihiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. M.Ö. 7000’li yıllardan itibaren birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan kent, zaman içerisinde kültürel açıdan eşine az rastlanır zenginliğe sahip olmuş. Bir...