Kayısı ile meşhur olan ve hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle her gideni kendine hayran bırakan şehrimiz Malatya; turistik olarak pek çok önemli mekana sahip. Kültürü ve lezzetli yemeklerinin yanı sıra eşsiz doğasıyla da büyüleyici bir şehir olan Malatya’da keyifli anlar geçirebileceğiniz pek çok nokta bulunuyor. Ülkemizin en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Malatya’yı doyasıya gezmek ve bu özel şehrin kültürünü yakından deneyimlemek için şimdi Kamil Koç üzerinden otobüs bileti satın alabilir ve Malatya’da gezilecek yerler listemize göz atarak harika bir yolculuğa başlayabilirsiniz. 

Doğayı Hissetmek İsteyenler için: Günpınar Şelalesi, Tohma Kanyonu ve Levent Vadisi

Malatya turistik yerler listesinde ilk sırada bulunan ve Darende ilçesinde yer alan Günpınar Şelalesi, suların görkemi ve çevresindeki ağaçların yarattığı büyüleyici atmosfer ile eşsiz bir mekan. Her yıl sayısız ziyaretçiyi ağırlayan şelale, kendisini seyretmeye gelen kişilere bambaşka bir seyir keyfi sunuyor. Ayrıca şelale yakınlarında bulunan Sulu Mağara da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Birkaç yıl boyunca kapalı kalmış olan Tohma Kanyonu ise son dönemde yeniden hizmete açıldı. Hem yerli hem de yabancı turistlerin adeta akın ettiği Tohma Kanyonu, Darende ilçesine gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken bir diğer doğa güzelliği.

Malatya’daki doğal güzelliklerin en önemlilerinden bir tanesi olan Levent Vadisi de içerisinde pek çok mağara barındırıyor. Farklı yüzey şekillerine ve derin uçurumlara sahip bu bölgeyi keşfederken doğanın güzelliğine şaşırıp kalmamak elde değil. Levent Vadisi seyir terası da muhteşem manzarayı seyre dalmak için nefis bir nokta.

Tarihi Yaşamak İsteyenlere: Arslantepe Höyüğü ve Nemrut Dağı

Bugün açık hava müzesi niteliği taşıyan Arslantepe Höyüğü de kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında. Malatya’nın doğal güzelliklerinin yanı sıra geçmişini ve o topraklarda yaşamış medeniyetlerin kalıntılarını görmek için harika bir yer. 

Ülkemizdeki en değerli kültürel miraslardan olan Nemrut Dağı da Malatya seyahatinizde görmeden dönmemeniz gereken yerlerin başında geliyor. Sırrı hala çözülememiş olan Nemrut Dağı, yüksekliği 10 metreye ulaşan esrarengiz heykelleri ve metreler boyunca uzanan kitabeleri ile Kommagene Krallığı’nın kutsal mekanı olarak kabul ediliyor. 1987 yılından beri de UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde kültürel varlık olarak yer alıyor.

Helenistik Dönem’e ait büyüleyici kutsal kalıntıların bulunduğu Nemrut Dağı, seyrine doyulmaz heykellere ev sahipliği yapıyor. Hem tarihi değeri büyük olan hem de muhteşem bir görselliğe sahip olan Nemrut Dağı Malatya gezi rehberi içerisindeki en önemli yer. Seyahat rotanızda mutlaka bulunması gerekiyor. 

Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi

Malatya’da yeterince doğa harikasına ve tarihe tanıklık ettiğinizi düşünüyorsanız ve biraz da önemli yapıları görmek istiyorsanız Somuncu Baba Türbesi’ni ziyaret etmelisiniz. Restorasyon çalışmalarının ardından bugünkü yeni görünümüne kavuşan külliyenin içinde türbe, kütüphane, müze, çarşı, abdesthane, çilehane, kanyon ve mesire alanları yer alıyor.

Ülkemizin en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Malatya’yı doyasıya gezmek, Malatya Müzesi ve Kernek Parkı gibi daha pek çok önemli noktayı ziyaret etmek için şimdi Kamil Koç’tan Malatya otobüs bileti satın alabilir; hem konforlu hem de büyüleyici bir yolculuğa çıkmak üzere hazırlanmaya başlayabilirsiniz. Otobüs bileti satın almak için Kamil Koç App Store mobil uygulamasını ya da Kamil Koç Play Store mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirebilir ve kısa sürede kolayca otobüs biletinizi satın alabilirsiniz. Böylece dilediğiniz yer için aklınıza estiği ilk anda harika bir seyahat planı yapmaya başlayabilirsiniz. 

 

İstanbul’da Gezilecek Müzeleri Sizler İçin Derledik

Onlarca kültür ve medeniyetten izler taşıyan kadim İstanbul, çağlara tanıklık eden tarihi eserleri ve bu eserleri gün yüzüne çıkaran müzeleriyle tarih, kültür ve sanat aşıklarını derinden etkiliyor. Her yıl dünyanın pek çok ülkesinden ziyaretçinin merakla gezip görmek...

İstanbul’un Meşhur Semtlerinin İsimleri Nereden Geliyor?

Türkiye'nin ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul, birbirinden güzel semtleri ile ünlüdür. Kimi zaman boğaz manzarası eşliğinde kahvenizi yudumlamanıza ev sahipliği yapan semtler, kimi zaman da tarihin ve doğanın tüm ihtişamını iç içe sunar. Asırları...

Yolculuğa Çıkmadan Önce Tüketmemeniz Gereken 4 Gıda

Yolculuk öncesi beslenmenin nasıl yapılacağı çoğu kişinin aklında soru işareti olarak yer alabilir. Otobüsle yolculuk yapmak kadar yolculuk öncesi yapacağınız beslenme de bir o kadar önemlidir. Otobüs yolculuğuna çıkmadan önce otobüs yolculuğu hakkında bilmeniz...

Ara Tatilde (Sömestr) Gezilebilecek Yerler

2020 sömestr tatili için plan yapmaya başladıysanız şimdiden şehirler arası otobüs bileti seçeneklerine göz atabilir ve uygun fiyatlarla biletinizi alabilirsiniz. Kamil Koç deneyimi ile konforlu bir yolculuk geçirebilir, ara tatile güzel bir başlangıç yapabilirsiniz....

Öğrenciler için Uygun Fiyata Otobüs Bileti Nasıl Bulunur?

Uygun fiyatlı otobüs biletleri, tüm seyahat tutkunlarının hevesle aradığı ve keyifli bir yolculuğun atılan ilk adımı olarak nitelendirilebilir. Özellikle öğrencilerin, tatil günlerinde ve okul olmadığı zamanlarda yoğun ilgi göstererek plan yapmaya yöneldiği şehirler...