Otobüs yolculuğu konusunda rahatlık, konfor ve uygun fiyatlı bilet konularının yanında çoğu kişinin aklını kurcalayan bir nokta da bagaj kullanım hakkıdır. Özellikle uzun süreli bir tatile giderken, aile ziyaretleri için memlekete dönerken ya da özel olarak başka bir şehirden alınan eşya eve getirilirken otobüste bagaj hakkı konusu yolcuların kafasında büyük bir soru işareti oluşturur.

Bagaj hakkı kurallarına uymayan yük eşyaları otobüse alınmayacağı için ü yolcuların bu konuda daha önceden bilgi sahibi olarak otobüs bileti almaları önerilir. Aksi takdirde yolcular ya eşyalarından vazgeçmek zorunda kalabilirler ya da tekrar bilet almaları gerekebilir. Kamil Koç, her konuda olduğu gibi bagaj hakkı için de yolculara şirket tarafından belirlenen kurallar doğrultusunda geniş bir hizmet yelpazesi sunar. Yolcular için bagajlarının ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan Kamil Koç, bu kuralları belirlerken diğer yolcuların güvenlikleri ve özgürlüklerini de düşünerek hareket eder. Bunun sonucunda bagajların ağırlıkları ve taşınabilecek eşyaların türleri belirlenmiştir. Ayrıca Kamil Koç bagajların hem yolculuk sırasında hem de yolculuk sonrasında güvenliğini sağlamak, bir sorun olduysa bu sorunu çözmek gibi müşteri odaklı çözümler de sunar.

Kamil Koç’ta Bagaj Hakkı

Kamil Koç bagaj hakkı ne kadar diye merak ediyorsanız; sorunuzun cevabı her yolcu için 30 kg’dır. Bu sınırı aşan bagajlar için yolcular ekstra bagaj ücretine tabi tutulur. Kamil Koç ekstra bagaj ücreti için söz konusu yolcuya bir makbuz da vererek bu durumu kayıt altında tutar.

Bagaj Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bagaj elbette ki yolcular için son derece önem taşır. Parasal değerinin yanında kimi zaman manevi değeri de olan eşyalar bagaj içinde taşındığı için dikkat edilmesi gereken konular vardır.

  • Öncelikle bagajınızda mücevher, para, cep telefonu, bilgisayar, doküman gibi değerli eşyalar taşımamanız gerekir. 
  • Bagajınızı teslim etmeden önce, yolcuların güvenliğini tehlikeye atabilecek eşyalar taşımadığınızdan emin olmalısınız. Bu tarz eşyalar sizin güvenliğiniz için de büyük risk taşır ve kabul edilemeyebilir.
  • Otobüse binmeden önce tamamen sizin sorumluluğunuz altında olacak bir el bagajı da hazırlamanızda fayda var. Bu çantada, varsa kullanmanız gereken hapları, kimliğinizi, cüzdanınızı ve diğer değerli eşyaları taşıyabilirsiniz. Bu gibi her an yanınızda olması gereken eşyaları bu çantanın içine koyarak acil durumlarda kolayca ulaşabilirsiniz.
  • İçinde değerli eşyalarınızın olduğu el çantanızı özellikle mola yerlerinde herhangi olumsuz bir duruma karşı asla yanınızdan ayırmamalısınız.

Kamil Koç Bagaj Taşıma Kuralları

Kamil Koç bagaj taşıma kuralları yasalarla belirlenmiştir. Yolcuların yanlarına aldıkları ve bagaj kısmına bıraktıkları bagajların nitelikleri ve sınırları bu yasalara uygun olmalıdır. Patlayıcı, yanıcı, yakıcı, bulaşıcı, radyoaktif ve benzeri maddeler; ateşli silahlar; sivri ve keskin uçlu eşyalar; kimyasal, biyolojik ve zehirli maddeler; çamaşır makinesi, televizyon gibi elektronik eşyalar yasaklı ürünlerdir. Bu ürünlere sahip olan yolcuların bagajları kabul edilmez.

Bunlarla beraber bazı durumlarda Kamil Koç, bagaj kabul etmeme hakkına da sahiptir. Seyahat sırasında kırılabilecek eşyalar, mal ve kişilere zararlı olabilecek maddeler, uygunsuz paketlenen bagajlar, ağırlık ve boyut olarak kara yolu taşımacılığına uygun olmayan ürünler ve koltuk altına ya da baş üstü dolaplarına yerleştirilemeyen bagajlar Kamil Koç tarafından bagaj taşıma reddine uğrayabilir.

Taşıma Sırasında Oluşan Bagaj Aksaklıkları

Kimi zaman bagajlarda oluşan kaybolma ya da hasar alma gibi durumlar için yolculuk sonrasında Kamil Koç ile irtibata geçilerek konu üzerine çeşitli çalışmalar başlatılabilir. Yolcularına üst düzey hizmet vermeyi amaçlayan Kamil Koç, bu gibi durumlarda rapor tutarak sorunu en faydalı yolla çözmek için çalışmalar yürütür.

Siz de konfor ve rahatlığın yanında hem kendinizin hem de bagajınızın güvende olduğu bir yolculuk istiyorsanız, gideceğiniz yere Kamil Koç otobüs bileti alarak aradığınız yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz. Kamil Koç bagaj hakkı konusunda daha detaylı bilgi için linke tıklayarak web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’da Gezilecek Müzeleri Sizler İçin Derledik

Onlarca kültür ve medeniyetten izler taşıyan kadim İstanbul, çağlara tanıklık eden tarihi eserleri ve bu eserleri gün yüzüne çıkaran müzeleriyle tarih, kültür ve sanat aşıklarını derinden etkiliyor. Her yıl dünyanın pek çok ülkesinden ziyaretçinin merakla gezip görmek...

İstanbul’un Meşhur Semtlerinin İsimleri Nereden Geliyor?

Türkiye'nin ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul, birbirinden güzel semtleri ile ünlüdür. Kimi zaman boğaz manzarası eşliğinde kahvenizi yudumlamanıza ev sahipliği yapan semtler, kimi zaman da tarihin ve doğanın tüm ihtişamını iç içe sunar. Asırları...

Yolculuğa Çıkmadan Önce Tüketmemeniz Gereken 4 Gıda

Yolculuk öncesi beslenmenin nasıl yapılacağı çoğu kişinin aklında soru işareti olarak yer alabilir. Otobüsle yolculuk yapmak kadar yolculuk öncesi yapacağınız beslenme de bir o kadar önemlidir. Otobüs yolculuğuna çıkmadan önce otobüs yolculuğu hakkında bilmeniz...

Ara Tatilde (Sömestr) Gezilebilecek Yerler

2020 sömestr tatili için plan yapmaya başladıysanız şimdiden şehirler arası otobüs bileti seçeneklerine göz atabilir ve uygun fiyatlarla biletinizi alabilirsiniz. Kamil Koç deneyimi ile konforlu bir yolculuk geçirebilir, ara tatile güzel bir başlangıç yapabilirsiniz....

Öğrenciler için Uygun Fiyata Otobüs Bileti Nasıl Bulunur?

Uygun fiyatlı otobüs biletleri, tüm seyahat tutkunlarının hevesle aradığı ve keyifli bir yolculuğun atılan ilk adımı olarak nitelendirilebilir. Özellikle öğrencilerin, tatil günlerinde ve okul olmadığı zamanlarda yoğun ilgi göstererek plan yapmaya yöneldiği şehirler...