En güzel seyahat, bagajsız seyahattir! Bagaj taşımaktan illallah ettirmiş, yanınızda size her zaman yük olmuş, hızınızı yavaşlatmış, üstüne üstlük 2 çeşit giysi dışında diğerlerini yerinden bile kımıldatmadan geri döneceğiniz bir valiz yüzünden tatil planı yapmaktan korkar hale geldiyseniz bir önerimiz var: Siz de evinizi sırtınızda taşıyın! Alın kullanışlı bir seyahat sırt çantası, ihtiyacınız olan eşyalarınızı içine koyun ve özgürce tatil yapın.

Sırt çantalı seyahat edenler ve etmek isteyenler, aşağıdaki minik tüyolara göz atabilirsiniz.

Sizin için Kullanışlı Olacak Seyahat Sırt Çantasını Seçin

İlk adım en kullanışlı seyahat sırt çantasını seçmekte ancak sırt çantanızın boyutunu ayarlamak için tatil süreniz ve mevsim şartları önemli bir etken. 1 haftalık seyahate çıkıyorsanız ve kamp kuracaksanız şüphesiz dağcı sırt çantalarına ihtiyacınız olacak. Outdoor giysiler ve aksesuarları yerleştirmek için küçük seyahat çantası işinizi görmeyecektir. Bu tür bir tatil planı için yanınıza alacağınız büyük sırt çantası sayesinde uyku tulumunuzu yanınıza alabilirsiniz. Ayrıca olası bir yağmur nedeniyle su geçirmez sırt çantası tercih edilmelidir.

Tatiliniz 2-3 gün sürecek ve konaklama tercihiniz bir ev ya da otelse küçük seyahat çantası işinizi fazlasıyla görecektir. Yanınıza konaklamaya dair ekstra bir eşya almanız gerekmediği için çok da fonksiyonlu bir sırt çantası olması gerekmez. Ancak küçük sırt çantası tercih ederken göz sayısının fazla olması hayatınızı kurtaracaktır. Birçok ufak ıvır zıvırı saklamak için bu gözlere ihtiyacınız olacak.

Sırt çantanızla sizi maceradan maceraya sürükleyecek gezi planını oluşturmak için Kamil Koç otobüs seferleri sayfamızı inceleyebilirisiniz.

Her akşam bir partiye ya da özel bir davete katılmayacağınız için onlarca şık giysi taşımanıza gerek yok. 1 haftalık tatil planı yaptıysanız, 2 çeşit pantolon, 4-5 t-shirt, rahat bir yürüyüş ayakkabısı, her gün için birer çorap almanız yeterli.

Sırt Çantanıza Her Şeyi Koymak için Uğraşmayın

Seyahat sırt çantaları yolcuya zaman kazandırır. Ufak ve taşınması pratik olduğu için her yere koyabilirsiniz. Bu nedenle tatil hazırlığı yaparken çantanıza fazladan eşya koymamaya özen gösterin. Her akşam bir partiye ya da özel bir davete katılmayacağınız için onlarca şık giysi taşımanıza gerek yok. En çok ihtiyaç duyacağınız eşyaları yanınıza alın yeter. 1 haftalık tatil planı yaptıysanız, 2 çeşit pantolon, 4-5 t-shirt (çok açık renkli olmaması kolay kirlenmeyi önler), rahat bir yürüyüş ayakkabısı, her gün için birer çorap almanız yeterli. Unutmayın, önemli olan gezmek, ne giydiğinizin hiçbir önemi yok.

Teknolojiden Destek Almayı Unutmayın

Sırt çantalı seyahatlerde giysiden daha önemli olan şey, elektronik aletlere olan gereksinim. Bunlar sırt çantanızın olmazsa olmazıdır. İlk olarak telefonunuzu hızlı şarj eden bir şarj aleti edinin, bu sayede kafede veya bekleme salonlarında telefonunuzu hızlıca şarj edebilirsiniz. Şarj cihazının yanında kaliteli bir powerbank de mutlaka almalısınız. Bir doğa gezisinde ya da kamp alanında güç kaynağı bulamadığınızda imdadınıza powerbank koşacaktır, asla ihmal etmeyin. İnternet bağlantınızın olması da hayatınızı kurtaracaktır. Özellikle yer ve yön konusunda destek almanız için online haritadan yararlanabilirsiniz. Ayrıca acil durumlar için her zaman ulaşılabilir olmaya gayret edin.

Sırt çantanız yanındaysa günü birlik ya da 1 haftalık tatil planını istediğini gibi yapabilirsiniz. Özellikle sırt çantalı gezginlerin tercih ettiği, uygun otobüs bileti için buradan bilgi alabilirsiniz.

Sırt çantalı seyahatlerde giysiden daha önemli olan şey, elektronik aletlere olan gereksinim. Çantanızda hızlı şarj eden şarj cihazı, powerbank, müzik çalar mutlaka bulundurun.
Doğa, Kitap ve Mükemmel Bir Müzik Listesi

Harika bir tatil planı oluşturdun, sırt çantanı kaptın ve yola çıktın. 20 kişilik bir grupla hareket etsen bile kendinle baş başa kalmak isteyeceğin bir zaman olacaktır. Otobüs seyahati sırasında en önemli iki yol arkadaşın, akıcı bir kitap ve mükemmel bir müzik listesidir. Sırt çantana okumaktan sıkılmayacağın, daha önce diğer eserlerini okuduğun yazarın kitabını yanına alabilirsin. Kitabın sayfalarında kaybolurken yeni durakları keşfetmenin heyecanı da içini hareketlendirmeye başlayacaktır. Yolculuk bana hayal kurmayı öğretiyor diyorsan kulaklıklarını tak ve akıp giden yola karşı hayallerini yaşa.

Bir Günlük Bursa Gezisinde Görebileceğiniz 9 Turistik Durak

Kitaplara sığmayan tarihi, bakmalara doyum olmayan doğal güzelliği ve tadı damaklarda kalan lezzetli yemekleri ile benzersiz bir kültür birikimidir Bursa. Dünyada yaşanabilir kentler arasında yer alan kent her zaman güzel ve görkemli. Biz de bu güzellikleri henüz...

BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ

Genç nesil, “Bir Delinin Hatıra Defteri”ni Genco Erkal’dan izleme şansına erişemedi. Bu açıdan kendini şanssız hissedenler de yok değildi ama birçoğu hâlâ umutluydu. Tekrar sahnelenmesinin olanaksız olacağı ihtimalini göz ardı edip bir ihtimal, belki bir gün yeniden...

Milyonfest Dalaman’ın Festival Programı Açıklandı

Milyon Yapım'ın “Milyonfest” markasıyla ilk franchise festivali olan Milyonfest Dalaman, bu yıl ilk kez 2-3-4-5 Ağustos tarihlerinde 4 gün boyunca ülkemizin en gözde tatil ve turizm yörelerinden biri Dalaman Kayacık Sahili’nde gerçekleşecek. Dalaman seyahati için...

ÇOCUKLU SEYAHAT EDENLER İÇİN İPUÇLARI

Bebeğinizi dünyaya getirdiğiniz andan beri onunla ilk defa seyahate çıkacaksınız. En az 6 saat sürecek bir otobüs yolculuğu sırasında bebeğinizin sıkılacağını, hasta olacağını ya da bütün yolculuk boyunca ağlayacağını düşünüp afakanlar basıyor, bebek yolculuğu...

Yunanistan’da Ne Yenir?

Ege’nin karşı kıyısına boylu boyuna uzanan Yunanistan ile ortak noktamız sadece Ege Denizi değil. Yaşam tarzları ve mutfak kültürlerimiz de birbirine oldukça yakın. Karayoluyla bile çok kısa ve rahat bir şekilde ulaşım olanağı bulunan ülkenin farklı lezzetleri...